Aktar Bloğu

İnci Tozu Sabununun Saça 5 Faydası

nci tozu sabununun saca  faydasi

İnci tozu sabunu, içeriğindeki inci tozu sayesinde cilde ve vücuda oldukça faydalı olan bitkisel sabunlardan biridir. İnsan vücudunun en güçlü antioksidan enzim biriminin faaliyetlerini artıran inci tozu sabunu, vücudun en etkili yaşlanma sürecine etki eden oldukça güçlü bir antioksidan olarak bilinmektedir. Öte yandan inci tozu proteinleri sayesinde yeni kemik büyümesini uyaran bu sabun, kemik yoğunluğunu artmada ve metabolizmanın hızlanmasında da etkilidir. İnci tozu sabunu sayesinde kişi yenilenmiş ve gençleşmiş bir cilde kavuşabilmektedir.

İnci Tozu Sabununun Saça 5 Faydası

İnci tozu sabununun saç üzerinde de etkili olan doğal sabundur. Yağlı, kuru ya da normal saç tipleri için uygun olan inci tozu sabunu, saç derisini beslemeye yardımcı olurken, saç derisindeki çeşitli rahatsızlıklara da iyi gelmektedir. Ayrıca saça parlaklık kazandırması, doğal bir görünüme kavuşturması ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlaması yine inci tozu sabununun saça faydaları arasında yer almaktadır.

İnci Tozu Sabununun Cilde Faydaları

İnci tozu sabununun saça faydaları bulunduğu kadar cilde de faydaları bulunmaktadır. İçeriğindeki faydalı bileşenler sayesinde cilt üzerinde mucizevi etkiler yaratan inci tozu sabunu, bugün en yaygın olarak kullanılan bitkisel ve doğal ürünlerden biridir. Üstelik hoş kokusu sayesinde kadınların en sevdiği kişisel bakım ürünü haline gelen bu sabun, oldukça etkili olması ile de tercih edilmektedir.

Özellikle yağı cilt tipi üzerinde etkili olan inci tozu sabununun en belirgin özelliği, yüzdeki siyah nokta ve aknelerin giderilmesine yardımcı olmaktır. Bunun ile beraber sivilcelerin kurumasını sağlamakta ve yeni sivilce oluşumunun önüne geçmektedir. Hücrelerin yenilenmesine ve cilt metabolizmasının hızlanmasına fayda sağlarken, yaşlanma etkileriyle savaşarak kırışıkların giderilmesine ve önlenmesine yardımcı olmaktadır.

İnci tozu sabunu faydalarından bir diğeri ise cildin elastik bir yapı kazanmasını sağlamaktır. Bunun ile beraber doğal cilt rengini koruyan inci tozu sabunu, ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olurken, çilleri en aza indirgemekte ve cildin parlak bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

İnci tozu sabunu yüzde ilk kullanılmaya başladığında sivilcelerin artmasına neden olabilmektedir. Fakat bu durum korkulacak bir durum olmamakla beraber, sivilcelerin kuruması ve mikropların vücuttan atılma şekli olarak değerlendirilebilmektedir. İnci tozu sabunu iki hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanımına devam edildiği takdirde sivilcelerin tamamen yok olmasını sağlayacaktır.

İnci Tozu Sabunu Nerede Satılır?

İnci Tozu Sabunu, marketlerde, aktarlarda, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen inci tozu sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler