Aktar Bloğu

İnci Tozu Sabununun Cilde 7 Faydası

nci tozu sabununun cilde  faydasi

İnci tozu sabunu, son yıllarda oldukça ön plana çıkan bitkisel sabunlardan biridir. İçeriğindeki inci tozları sayesinde pek çok sağlık sorununa iyi gelen inci tozu sabunu, günümüzde pek çok kişinin en büyük şikayetlerinden biri olan yaşlanma etkilerini geciktirebilme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla bugünlerde en çok tercih edilen kişisel bakım ürünleri içerisinde yer almaktadır.

İnci Tozu Sabununun Saça 7 Faydası

İnci tozu sabunu, hem cilde, hem saçlara, hem de genel olarak vücuda pek çok faydası dokunan bir temizlik ürünüdür. Saç diplerini derinlemesine temizleyen inci tozu sabunu, kepek oluşumunun önüne geçebilmekte ve var olan kepek problemini de ortadan kaldırabilmektedir.

Hemen hemen her saç tipinin kullanımına uygun olan inci tozu sabunu, saçın daha parlak ve daha canlı bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını desteklemesi, saç derisinde meydana gelen mantar, egzama gibi deri hastalıklarının giderilmesi ve hoş kokusu ile saçların güzel kokmasını sağlaması, yine inci tozu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

İnci Tozu Sabununun Cilde 7 Faydası

İnci tozu sabununun cilde faydaları, neredeyse saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Fakat bunlardan yalnızca bazılarına örnek göstermek gerekirse; bu sabunun cilt üzerindeki en dikkat çekici faydası, yaşlanma belirtilerini geciktirmesidir. Ciltte meydana gelen kırışıklıkları ve yaşlılık belirtilerini en aza indirgeme konusunda oldukça etkili olan bu doğal sabun, aynı zamanda yeni belirtilerin oluşmasının da önüne geçebilmektedir.

Günümüzün en popüler bitkisel ürünlerinden olan inci tozu sabunu, cilt üzerinde adeta mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Cildin doğal rengini korumasına yardımcı olan bu sabun, aynı zamanda güneş ışınları ya da çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan çillerin görünümünü en aza indirgemeye de yardımcı olabilmektedir. Bunun ile beraber cildin elastikiyetini kazanmasına yardımcı olması, daha parlak bir cilt görünümünün elde edilmesini sağlaması, sivilce, akne gibi cilt problemlerini en aza indirgemesi ve cildi ölü hücrelerden arındırması, inci tozu sabununun cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Diğer pek çok bitkisel üründe olduğu üzere inci tozu sabununun faydalarını tam anlamıyla görebilmek adına düzenli bir şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Ayrıca kişilerin bu sabunu kullanmaya başlamadan önce herhangi bir alerjik reaksiyona neden olup olmayacağını anlamak için cildin küçük bir noktasında test yapması önerilmektedir.

İnci Tozu Sabunu Nerede Satılır?

İnci Tozu Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen İnci Tozu Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “İnci Tozu Sabununun Cilde 7 Faydası

  1. GÖKMEN ALPASLAN dedi ki:

    10 numara 5 yıldız desem yeri var bugün sipariş verdim yarın geldi herkese tavsiye ediyorum

Yorumlar kapalı.