Günümüzde pek çok insan, kimyasal içerikli kişisel bakım ürünlerinin yerine daha çok doğal ve katkısız ürünleri kullanmaya başlamıştır. İnci tozu sabunu da, insanların en çok tercih ettiği ürünlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsan sağlığına, cildine ve saçına büyük ölçüde faydalı olan inci tozu sabunu, içeriğindeki inci tozları sayesinde cilt aknelerinden kemik gelişimlerine varana kadar her alanda etkisini gösterebilmektedir. Üstelik cildin gençleşmesi konusunda da oldukça etkili olan inci tozu sabunu, ancak düzenli ve doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde faydalı olabilmektedir.

İnci Tozu Sabunu Nasıl Kullanılır?

Günümüzün en popüler bitkisel sabunlarından inci tozu sabunu, kullanım amacına göre farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Öncelikle cilt bakımı için kullanılacak olan bu sabun, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılmalıdır. Ilık su ile ıslatılan ve köpürtülen inci tozu sabunu, parmak uçları ile cilde masaj yaparcasına uygulanmalıdır. Dairesel hareketlerle birkaç dakika boyunca masaj yaptıktan sonra bol su ile durulanmalıdır.

Öte yandan banyoda da kullanılabilen inci tozu sabunu, saç bakımı için şampuan yerine kullanılmalıdır. Saçın ıslatılmasının ardından saça sürülmesi ve köpükleri ile saç derisine masaj yapılması gerekirken, bu işlemlerin ardından da bol su ile durulanmalıdır. Ayrıca saç derisinde sabun kalıntısı kalmadığından da emin olunmalıdır.

İnci Tozu Sabunu Özellikleri

İnci tozu sabunu, yüzde 100 bitkisel, organik ve doğal sabun olması ile bilinmektedir. Dolayısıyla pek çok sağlık sorununa iyi gelmesi, bu sabunun en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca kullanıldığı esnada hoş bir koku yayması ve kokusunun uzun süreli kalması da bu sabunun özelliklerindendir.

İnci Tozu Sabunu Faydaları

Cilt ve saç açısından oldukça faydalı olan bu sabun, düzenli kullanıldığında mucizeler yaratmaktadır. Cilt üzerindeki inci tozu sabunu faydaları; hücre yenilemesini sağlaması, kırışıklıkların önüne geçmesi, cildin elastikiyetini artırması, çilleri azaltıp sivilceleri yok etmesi olarak örneklendirilebilmektedir.

Saç üzerindeki inci tozu sabunu faydaları ise; saçların doğal ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlaması, saç derisinde meydana gelen deri problemlerini gidermesi ve daha sağlıklı saçların uzamasına yardımcı olması, bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

İnci Tozu Sabun Nerede Satılır?

İnci Tozu Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen İnci Tozu Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.