Aktar Bloğu

Hodan Yağı Ne İçin Kullanılır?

Hodan yagi ne icin kullanilir

Hodan yağı, hodan bitkisinin çiçekleri ve yaprak kısmından elde edilen bir tür bitkisel yağdır. Sığır dili olarak da bilinen hodan yağı, esansiyel bitkisel yağlardan biridir. Pek çok mucizevi etkilere sahip olan bu yağ, cilt sağlığı, saç sağlığı ve hatta genel sağlık açısından kullanılabilen bir kişisel bakım ürünüdür.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Hodan Yağı Ne İçin Kullanılır?

Hodan yağını pek çok amaç doğrultusunda kullanabilmek mümkündür. Cilt üzerinde oldukça iyi etkiler gösterebilen bu yağ, cildin nemlenmesini ve elastik bir görünüm kazanmasını sağlayabilmektedir. Özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için tavsiye edilen hodan yağı, çeşitli deri hastalıklarında da iyileştirici bir etki gösterebilmektedir. Ciltte göstermiş olduğu bu ve bunun gibi sayısız faydaları sayesinde, cilt bakım yağları arasında yer almaktadır.

Hodan yağının faydaları yalnızca bu kadarla sınırlı kalmamaktadır. İltihaplanma ve enfeksiyona karşı mücadele eden bu yağ, aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesine, hormonların düzenlenmesine, idrarın sökülmesine ve yüksek ateşin düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Öte yandan sakinleştirici bir özelliğe sahip olan hodan yağı, sinirsel hastalıkların hafiflemesi konusunda oldukça etkilidir.

Kullanıcıları tarafından daha çok kişisel bakım ürünü olarak tercih edile hodan yağı, günümüzde yeni yeni popüler hale gelen bitkisel yağlar arasında yer almaktadır. Sahip olduğu özellikleri ve insan sağlığına olan faydaları sayesinde ön plana çıkarken, bunların yanında balgam söktürücü, iştahsızlık sorununu ortadan kaldırıcı, bağırsakların ve metabolizmanın daha düzenli çalışmasını sağlayıcı özelliklere de sahip olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla fazla kiloların atılması ve yağların yakılması konusunda da oldukça başarılı olduğu bilinen bu yağ, romatizma, basur, prostat ve mide rahatsızlıklarının giderilmesi konusunda da büyük etki gösterebilmektedir.

Hodan Yağını Bebekler Kullanabilir mi?

Cilt bakım yağlarından olan hodan yağı, ne yazık ki bebeklerin kullanımına uygun olan bitkisel yağlardan biri değildir. Bebeklerin hassas bir cilt yapısı bulunduğundan, hodan yağı bu ciltlerde istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir. Dolayısıyla kesinlikle bebeklerde kullanılmamalıdır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Öte yandan hodan yağı, bazı durumlarda ya da bazı ciltlerde de istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir. Örneğin; gerektiğinden fazla kullanılması ve tüketilmesi, alerjisi olan ciltlerde uygulanması halinde, hodan yağının yan etkilerini görebilmek kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle de kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Hodan Yağı Nerede Satılır?

Hodan Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Hodan Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!