Aktar Bloğu

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi tropikal bölgelerde yetişen bir bitkidir. Meyvesinde bulunan ve meyvesinden elde edilen sıvı, tıp biliminde kullanılmaktadır. Hindistan cevizi 60 yıl kadar ürün verir ve yaklaşık ömürleri 90-100 yıl kadardır.

Yiyeceklerin üzerine atılır ve tatlandırıcı etkisi vardır. Koku vermek amacıyla da kullanılır. Çoğunlukla toz halinde kullanılır. Ancak fazla kullanımı beyin ve sinir sitemini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. O yüzden fazla kullanımdan kaçınılmalıdır.

Hindistan Cevizi Faydaları Nelerdir?

Enerji değeri çok yüksektir. Bünyesinde A vitamini, C vitamini ve B vitamini içerir. Ağız kokusunu engelleyici etkisi vardır. Mideye iyi gelir. Böbrek kumlarını ve böbrek taşlarını düşürmeye karşı faydalı bir bitkidir.

Hindistan cevizi besleyici ve şişmanlatıcı bir bitkidir. Kabızlığı gidermeye yardımcı olur. Felç ve titremeye iyi geldiği yapılan araştırmalar sonucunda açıklanmıştı. İçerisinde bütün aminoasitleri bulunduran bir besindir. Yağ oranı yüksektir ancak vücut bu yağı kolayca sindirebilmektedir. Yani vücudun kolayca sindirebileceği yağa sahiptir. Kusmayı önleyici etkisi de bulunmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağının birçok özelliği sayesinde faydaları saymakla bitmiyor. Güzellik ürünlerinin en çok tercih edilen yağları arasında yer alan Hindistan cevizi yağı, cildi yumuşatmaya, ışıltı vermeye, daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Ciltte temas edildiğinde yumuşaklık hissi sağlayan Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda cilde çok güzel bir koku bırakmaktadır. Mükemmel nemlendirici özelliği ile egzama ve sedef hastalıklarının iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. Saçlara ipeksi ve sağlıklı parlaklık bırakmasına ek olarak, saç proteinlerinde meydana gelen kaybı da düşürmeye yardımcı olmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Nerelerde Satılır?

Hindistan cevizi yağı marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. e-aktariye üzerinden hindistan cevizi yağını hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.