Aktar Bloğu

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı, uzan zamandır güzellik ürünlerinin ana malzemesi. Saç ve cilt bakımında oldukça etkili bir yağ. Güzel kokusuyla da insanı mest ediyor. Saçlarınızın hem güzel kokmasını hem de sağlıkla ışıldamasını istiyorsanız Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, özellikle kuru saçlara nem vermede çok etkilidir. Solgun görünen, cansız saçlarınızı tekrar canlandırabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı saçın hızlı uzamasını sağlar, kırık oluşumunu engeller, saç derisini temizler ve koparak dökülmeleri önler. Saç diplerinizde kaşıntı, kepek problemleri varsa saç diplerinize Hindistan cevizi yağı ile masaj yapabilirsiniz. Bu yağ ile evde doğal saç bakımınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı şampuanlamalı ve kurulamalısınız. Temiz saçta etkisini daha çabuk gösterecektir. Daha sonra 1 yemek kaşığı Hindistan cevizini ellerinizin içinde yaymalı ve saç diplerinize masaj yaparak sürmelisiniz. Bir bone ile saçlarınızı sarıp 1 saat beklemelisiniz. Tekrar saçlarınızı şampuanlamalı ve ılık suyla durulamalısınız.

Yağı arındırmak için defalarca yıkamak saçlarınıza zarar verebilir. Yaptığınız bakımın da bir anlamı olmaz. Çok isterseniz ertesi gün tekrar yıkayabilirsiniz. Saçlarınız boya, röfle, maşa gibi işlemlerden yıpranmışsa ya da yanmışsa saçlarınıza can verecek olan bir yağdır. Yalnız Hindistan cevizi yağının doğal olması çok önemlidir. Güvendiğiniz bir aktardan, eczaneden ya da internet sitelerinden bu yağı temin edebilirsiniz. E-Aktariye.com’da satılan Hindistan cevizi saç bakım yağı da %100 doğaldır.

Hindistan cevizi yağı, kadınlar tarafından saç uçlarındaki kırıkları azaltmak için de kullanılmaktadır. Kadınların saç bakımlarında sıklıklar tercih ettiği bitkisel yağlar arasında yerini koruyan Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık katar. Eğer canlı ve parlak saçlara, aynı zamanda da sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız Hindistan cevizi yağını deneyebilirsiniz. Ancak hamilelerin, emziren annelerin, kronik, alerjik ya da önemli rahatsızlığı olanların Hindistan cevizi yağını kullanmadan önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı Nerede Satılır?

Hindistan Cevizi Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Hindistan Cevizi Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.