Hindistan cevizi yağı, uzan zamandır güzellik ürünlerinin ana malzemesi. Saç ve cilt bakımında oldukça etkili bir yağ. Güzel kokusuyla da insanı mest ediyor. Saçlarınızın hem güzel kokmasını hem de sağlıkla ışıldamasını istiyorsanız bu yağı kullanabilirsiniz. Özellikle kuru saçlara nem vermede çok etkilidir. Solgun görünen, cansız saçlarınızı tekrar canlandırabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Saçın hızlı uzamasını sağlar, kırık oluşumunu engeller, saç derisini temizler ve koparak dökülmeleri önler. Saç diplerinizde kaşıntı, kepek problemleri varsa saç diplerinize yağ ile masaj yapabilirsiniz. Bu yağ ile evde doğal saç bakımınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı şampuanlamalı ve kurulamalısınız. Temiz saçta etkisini daha çabuk gösterecektir. Daha sonra 1 yemek kaşığı yağı ellerinizin içinde yaymalı ve saç diplerinize masaj yaparak sürmelisiniz. Bir bone ile saçlarınızı sarıp 1 saat beklemelisiniz. Tekrar saçlarınızı şampuanlamalı ve ılık suyla durulamalısınız.

Yağı arındırmak için defalarca yıkamak saçlarınıza zarar verebilir. Yaptığınız bakımın da bir anlamı olmaz. Çok isterseniz ertesi gün tekrar yıkayabilirsiniz. Saçlarınız boya, röfle, maşa gibi işlemlerden yıpranmışsa ya da yanmışsa saçlarınıza can verecek olan bir yağdır. Yalnız yağın doğal olması çok önemlidir.

Hindistan Cevizi

Hindistan Cevizi

Kadınlar tarafından saç uçlarındaki kırıkları azaltmak için de kullanılmaktadır. Kadınların saç bakımlarında sıklıklar tercih ettiği bitkisel yağlar arasında yerini koruyan yağ, aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık katar. Eğer canlı ve parlak saçlara, aynı zamanda da sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız Hindistan cevizi yağını deneyebilirsiniz. Ancak hamilelerin, emziren annelerin, kronik, alerjik ya da önemli rahatsızlığı olanların Hindistan cevizi yağını kullanmadan önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler