Aktar Bloğu

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

hassas ciltler icin bakim onerileri

Hassas ciltler çok çabuk zarar görür. Hassas bir cildiniz varsa cildinizi koruma adına çok dikkatli olmalısınız. Hassas bir cildi olan kişinin güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi sürmelidir. Ayrıca yüzünü güneşten korumak için gözlük ve bir şapka da kullanmalıdır. Alkol içerikli ürünler hassas ciltler için çok zararlı olup cildin çabucak tahriş olmasına yaralanmasına sebep olacağından alkol içerikli ürünlerden uzak durulması gerekir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Hassas Ciltler için Bakım Önerileri

Hassas ciltler için satılan cilt bakım ürünlerinden kullanılmaya özen gösterilmelidir. Hassas ciltlerin genelinde yağ oranı düşük olup kuru cilt olarak bilinirler. Bu yüzden de hassas bir cildiniz varsa hassas cilt tipine uygun sabunları kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda cildi tahriş edecektir. Hassas ciltler için yapılmış yağ oranı yüksek yumuşak sabunlardan kullanmanız daha sağlıklı bir karar olacaktır. Hassas ciltlerin cilt bakımında cildin daha temiz olması için temizleme sütü kullanılmalıdır. Temizleme sütü cildi rahatlatır ve yumuşatır. Nemli bir dokunuş bırakır.

Hassas Ciltler için Doğal Sabunlar

Kükürt Sabunu, tüm cilt tipleri için uygun bir doğal sabundur. Hassas cilt tipi olanların da kükürt sabunu kullanmasında sakınca olmadığı belirtilmiştir. Ancak önemli rahatsızlığı olanlar kükürt sabunu kullanımı öncesinde doktorlarına danışmalıdır. Kükürt sabunu cildin nefes almasını cildin yağ dengesini korumasına yardımcı olur.

Aynısefa Sabunu, hem cilt için hem de saç için oldukça faydalı bir doğal sabundur. İçeriğinde kimyasal yoktur. Bu nedenle de hem hassas cilt tipleri hem de kuru cilt tipleri için uygundur. Saç ve deri problemlerinin önlenmesi için tercih edilen aynısefa sabunu, aynı zamanda çatlakların önlenmesine de yardımcı olur.

Argan Yağlı sabun da hassas ciltler için uygun doğal sabunlar arasında yer alır. İçeriğinde E vitamini bulunur. Bu sayede vücudun alması gereken vitamin doğal yollar alınmış olur. Argan yağlı sabun kuru ciltler için de uygun bir sabun türüdür. Vücudun yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Hassas Ciltler için Bitkisel Yağlar

Bergamut esansı yağı, doğal bir bitkisel yağdır. Önemli cilt rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olup, sivilceler ile savaşır. Aynı zamanda cildin yağ dengesinin korunmasına destek olup, hem kuru hem de yağlı ciltler için uygundur.