Günümüzde pek çok insan, kimyasal içerikli kişisel bakım ürünlerinin yerine her geçen gün biraz daha bitkisel içerikli ürünlere yönelmeye başlamıştır. Gül yağı da insanların en çok tercih etmiş olduğu bakım ürünlerinden biridir. Yüzde 100 doğal ve bitkisel bir içeriğe sahip olması ile bilinen yağ, başta cilt olmak üzere pek çok alanda fayda sağlayabilmektedir.

En önemli cilt bakımları yağları arasında yer alırken, doğru ve düzenli kullanılması oldukça önemlidir. Hem dahili hem de harici olarak kullanabilmek mümkün olurken, antimikrobiyal ve antiseptik özelliklere sahiptir. Ayrıca ideal bir makyaj temizleme ürünü olarak da kullanılabilmektedir.

Gül Yağı Ne İçin Kullanılır?

Gül Yağı Ne İçin Kullanılır?

Gül Yağı Ne İçin Kullanılır?

İnsan sağlığı üzerinde mucizevi etkiler gösterebilen oldukça etkili bir üründür. Saç, cilt ve genel sağlık açısından oldukça faydalı olan bu yağ, cildin daha canlı, parlak ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Ciltte biriken yağ ve kiri derinlemesine temizleyerek sivilce, siyah nokta ve akne oluşumunun önüne geçen bu yağ, sabah akşam cilde uygulandığında cildi gençleştirmekte ve güzelleştirmektedir. Alerjik rahatsızlıklar konusunda da oldukça etkili olurken, cildi derinlemesine nemlendirmekte ve kurumasını engellemektedir.

Bunun ile beraber mikrop kırıcı ve antiseptik özelliklere sahip olan gül yağı, su ile karıştırılıp ağız gargarası olarak kullanılmakta ve ağız kokusunu engellemektedir. Yine kabızlık sorununa iyi gelmesi, sindirim sistemini bir düzene koyması, göz kanlanması ya da göz nezlesine iyi gelmesi, saçlarda kepek oluşumunu engellemesi ve mevcut kepeği gidermesi gül yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Cilt bakımı için kullanılacak olan yağ direkt olarak cilde uygulanabilir ya da zeytinyağı ile karıştırılarak maske yapılabilir. Saç için kullanılacağı zaman ise yine diğer faydalı bitkisel yağlar ile karıştırılarak kullanılmaktadır.

Gül Yağını Bebekler ve Çocuklar Kullanabilir mi?

Gül Yağını Bebekler ve Çocuklar Kullanabilir mi?

Gül Yağını Bebekler ve Çocuklar Kullanabilir mi?

Doğal ve organik bir ürün olması ile oldukça faydalı olan bir yağdır. Her ne kadar bu denli faydalı olsa da bebeklerde çocuklarda kullanımı tavsiye edilmemektedir. Hassas cilt yapısına sahip olan bebeklerde ve çocuklar cildin tahrişine ya da alerjik reaksiyon göstermesine neden olabilmektedir. Dolayısıyla gül yağının bebek ve çocuklarda kullanabilmek için mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler