Aktar Bloğu

Ginsengli Bitki Çayının Faydaları Nelerdir?

Ginsengli bitki cayinin faydalari nelerdir

Ginseng bitkisi, uzun yıllardır alternatif tıp alanında şifa kaynağı olarak kullanılmakta olan bir bitkidir. Bitki çayı olarak tüketilmesi mümkün olan ginseng bitkisi, insan sağlığı açısından oldukça faydalı olan bitkilerden biridir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Ginsengli Bitki Çayının Faydaları Nelerdir?

Ginsengli bitki çayının faydaları her alanda oldukça fazladır. Antioksidan özelliğine sahip olan bu bitki çayı, kalp kaslarını olumsuz yönde etkileyen serbest radikallerin temizlenmesi konusunda oldukça etkilidir. Bunun ile beraber kolesterol oksidasyonu ve kan basıncı gibi kardiyovasküler sağlığın daha iyi bir hale gelmesinde, kötü kolesterol nedeniyle ortaya çıkan sağlık problemlerinin en aza indirgenmesinde oldukça fayda sağlamaktadır.

Öte yandan yağın vücutta depolanmasının önüne geçerek yakılması konusunda etkili olan ginsengli bitki çayı, metabolizmanın daha sağlıklı bir şekilde işlevini görmesinde faydalı olmaktadır. Bu şekilde egzersiz ve sporun yanında tüketilen ginsengli bitki çayı, kilo verme konusunda önemli ölçüde etkili olabilmektedir.

Kış aylarında oldukça yaygın olarak yaşanan grip, soğuk algınlığı, öksürük, nezle gibi rahatsızlıklar konusunda da oldukça etkili olan bitki çaylarından ginsengli bitki çayı, bu gibi rahatsızlıkların etkilerini en aza indirme ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi konusunda yararlı olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra kansere karşı mücadele etmesi, yaşlanma etkilerine karşı savaşması, beyin fonksiyonlarını geliştirmesi, kan şekeri ve kolesterolü dengelemesi, cildi nemlendirmesi ve menstrüel rahatsızlığa iyi gelmesi de, yine ginsengli bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Ginsengli çay her ne kadar bitki çayları arasında pek fazla bilinmese de, hemen hemen her rahatsızlığa bir fayda sağlayabilmektedir. Bu nedenle de tüketilmesi tavsiye edilen bu çayı, tıpkı diğer bitki çayları gibi aktarlardan, eczanelerden ya da organik pazarlardan bulabilmek mümkündür.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Ginsengli Bitki Çayının Besin Değeri

Ginsengli bitki çayının besin değeri, kullanılan ginseng bitkisinin ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla yapılan bitki çayının ölçüsü bilinmediğinden besin değeri hakkında net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Fakat genel olarak ortalama bir porsiyon ginseng bitkisinin besin değerlerine bakılacak olursa, karbonhidrat oranı 22.68, yağ oranı 1.7, lif oranı 5.67, sodyum oranı ise 43.94’tür.

Ginsengli Bitki Çayı Kaç Kalori?

Ginsengli bitki çayının içeriğindeki kalori miktarı, çayın miktarına göre ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla bu çayın besin değeri hakkında net bir bilgi verilemeyeceği gibi kalorisi hakkında da bilgi verebilmek mümkün değildir. Ancak ortalama bir porsiyon, yani 28.4 gram civarındaki ginsengin içeriğinde yaklaşık olarak 106 kalorinin bulunduğu söylenebilmektedir.

Ginsengli Bitki Çayı Nerede Satılır?

Ginsengli Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ginsengli Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.