Bitki çayları, insanların çeşitli sağlık sorunları karşısında tedbir alabilmek amacıyla tüketmiş oldukları sıcak ya da soğuk içeceklerdir. Günümüzde hemen hemen her bitki insan sağlığı üzerinde büyük faydalar sağlarken, Kore’de yetişen ve hem fiziksel, hem de zihinsel gelişime destek olan ginseng bitkisi de bu gibi faydalı bitkiler arasında yer almaktadır.

Pek çok bitkiden bitki çayı elde edilebildiği gibi, ginseng bitkisinden de oldukça yararlı bir çay elde edilebilmektedir. Her ne kadar şimdiye dek pek fazla bilinmese de, bitki çayları arasında önemli bir yere sahip olan ginsengli bitki çayı, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve çeşitli hastalıklara karşı direncin artırılmasına fayda sağlamaktadır. Bunun ile beraber kan basıncının düzenlenmesi konusunda önemli bir etki göstermesi, tip 2 diyabet hastalarının kan şekeri seviyesini düzenlemesi, konsantrasyonu artırıp hafızayı güçlendirmesi, fiziksel dayanıklılığı artırması ve vücuttaki toksin ile ödemin atılması konusunda etkili oluşu, ginsengli bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Ginsengli Bitki Çayı Aç mı Tok mu İçilmelidir?

Ginsengli bitki çayı, hazırlanışı oldukça kolay olan bitki çaylarından biridir. Taze ot ya da kurutulmuş kök ile hazırlanabilen bu bitki çayı, aynı zamanda toz haline getirilen ginseng bitkisi ile de hazırlanabilmektedir.

Ginsengli bitki çayının faydalarını görebilmek için düzenli bir şekilde kullanılması gerekirken, aç ya da tok karnına içilmesi fark etmemektedir. Tercihe göre aç ya da tok karnına tüketebileceğiniz ginsengli bitki çayı, günün her saatinde hazırlanıp tüketilebilmektedir.

Ginsengli Bitki Çayı Soğuk mu Sıcak mı İçilmelidir?

Ginsengli bitki çayı sıcak olarak tüketilebileceği gibi ılık ya da soğuk olarak da tüketilebilmektedir. Hatta bazı kişiler tarafından içerisine buz küpleri ilave edilerek de hazırlanabilmektedir. Kök zencefil ve limonla beraber hazırlanan bu bitki çayı kendine has bir lezzete sahip olurken, oldukça güçlü bir etkiye sahip olduğu için bir günde maksimum 2 fincan kadar tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Ginsengli bitki çayını hazırlayabilmek için gerekli olan ginseng bitkisinin ya da tozunu günümüzde her aktardan temin edebilmek mümkündür. Üstelik oldukça kolay hazırlanan bu çayın tüketimi de lezzetlidir.

Ginsengli Bitki Çayı Nerede Satılır?

Ginsengli Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ginsengli Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.