Aktar Bloğu

Ginseng Özlü Sabun Nasıl Kullanılır?

Ginseng ozlu sabun nasil kullanilir

Ginseng, Uzakdoğu ülkelerinde yetişen ve yenileyici özelliği ile bilinen şifalı bir bitkidir. Ginseng özlü sabun ise, bu şifalı bitkiden elde edilmektedir. İnsan sağlığına ve vücuduna oldukça büyük faydaları olan ginseng özlü sabunu, genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bu sabunun en önemli özelliği ise yaşlanmaya karşı ideal bir ürün olmasıdır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Bitkisel sabunlar arasında henüz yaygın bir hale gelmeyen bu sabun, çoğunlukla sarımsak özü ile beraber hazırlanmaktadır. Cilt için sağlamış olduğu büyük faydaların yanı sıra saç için de oldukça faydalı bir sabundur. Yüksek kalitesi ile rafine edilen ginseng, cilt problemlerinin giderilmesine, kan dolaşımının teşvik edilmesine, cilt hücrelerinin jenerasyonunun güçlendirilmesine, cildin genç kalmasına ve çevre kirliliğinden olumsuz yönde etkilenen problemli cildin eski haline gelmesini sağlamaktadır.

Ginseng Özlü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Ginseng özlü sabunu kişisel bakım ya da saç bakımı için kullanabilmek mümkündür. Saça bakım yapmak maksadıyla kullanılması halinde ıslak saça uygulanması gereken bu sabun, hafif friksiyon masaj yapılarak saçın derisine iyice yedirilmekte ve bolca köpürtülmektedir. En az 5 dakika boyunca saçta bekletilmesi ile beraber aynı zamanda emilimin artırılması adına saça masaj yapılmaya devam edilmelidir. Bu sayede ginsengin etkisi daha verimli olabilmektedir. 5 dakikanın ardından bol ılık su ile iyice durulanması gerekmektedir. Saçın dökülmesinin önüne geçilebilmesi adına her gün düzenli bir şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Ginseng Özlü Sabunun Özellikleri

Ginseng özlü sabunu, pek çok özelliğe sahiptir. İçeriğindeki antioksidan sayesinde gerek cildin, gerekse saç diplerinin olası mikroplara karşı korunmasını sağlayan ginseng özlü sabunu, pek çok faydalı bileşeni bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle de orta ve ileri yaş grubundaki bayanların ilgisini çekerken, yaşlanma belirtilerinin önüne geçerek yaşlanmayı geciktirebilmektedir. Uzakdoğu ülkelerinde yaklaşık olarak 5 bin yıldır şifa amacıyla kullanılan bu bitki ve doğal sabun, günümüzde en çok saç bakımı ve yaşlanmaya karşı savaşması açısından tercih edilmektedir.

Ginseng Özlü Sabunun Saça Faydaları

Çoğunlukla sarımsak özüyle beraber kullanılmakta olan ginseng özü, saç için oldukça fazla fayda sağlamaktadır. Kellik derecesinde olan saç dökülmeleri için ideal bir ürün olan ginseng özlü sabunu, bu dökülmeleri en aza indirgeyebilmektedir. Bunun ile beraber saç ve saç derisinde ortaya çıkan istenmeyen oluşumların giderilmesine katkı sağlamak da ginseng özlü sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Ginseng Özlü Sabun Nerede Satılır?

Ginseng Özlü Sabun, marketlerde, aktarlarsa, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen ginseng özlü sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Benzer İçerikler