Aktar Bloğu

Gece Kızı Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

Gece kizi cayi nasil tuketilmelidir

Gece kızı çayı, özellikle kilo vermek isteyen kişiler tarafından tüketilen bitki çaylarından biridir. İçeriğinde çeşitli bitkilere ver veren bu çay, son dönemin en popüler bitki çayları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Gece kızı çayı kullanımı oldukça kolay olan ve kişilerin günlük hayatında rahatlıkla tüketebileceği bir bitki çayıdır. Öğlen ve akşam olmak üzere günde iki defa tüketilebilirken, hazırlanışı da oldukça basittir. Hemen hemen her aktardan, eczaneden ya da organik pazarlardan satın alınabilecek olan bu çay, düzenli bir şekilde tüketilmelidir.

Gece Kızı Çayı Aç mı Tok mu İçilmelidir?

Gece kızı bitki çayı, dikkatli ve düzenli olarak kullanılması gereken bir çaydır. Tok karnına tüketilmesi gereken bu çay, öğle yemeğinden bir saat sonrasında ve gece yatmadan bir saat öncesinde içilmelidir. Aksi takdirde kilo verme konusunda herhangi bir fayda sağlamayabilir.

Gece Kızı Çayı Adetliyken İçilir mi?

Günümüzün en popüler bitki çaylarından biri olan gece kızı çayı, gerek normal dönemlerde, gerekse adet dönemlerinde tüketilebilmektedir. Fakat pek çok bitki çayında olduğu üzere bu bitki çayı da adet üzerinde beklenmedik ve yan etkilere neden olabilmektedir. Örneğin; adet döneminde yaşanan sorunlar, adetin gecikmesi, kanamanın az ya da çok olması, bitki çaylarının yan etkisi olarak değerlendirilmektedir.

Gece Kızı Çayını Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Gece kızı çayı, herkesin tüketimine uygun olan bir çay değildir. Özellikle hamile ve emziren annelerin bu çayı kullanmaması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, bu bitki çayının sindirim sistemi ve metabolizma üzerindeki etkilerinin emzirme yolu ile anneden bebeğe geçmesi olarak gösterilebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Gece Kızı Çayı Hamileyken İçilir mi?

Emziren annelerin tüketimine uygun olmayan bu çay, aynı zamanda hamile olan kadınların da tüketmemesi gereken bir çaydır. İçeriğinde mevcut olan tarçın, kiraz sapı, yeşil limon kurusu, ıhlamur ve avokado yaprakları gibi bitkiler hamilelik sürecini olumsuz yönde etkileyebilmekte, hatta bebeğin sağlığını dahi tehlikeye atabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra çeşitli sağlık sorunları olan kişilerin kullanmaması tavsiye edilen bu çay, alerjik reaksiyon gösteren kişiler tarafından da kullanılmamalıdır.

Gece Kızı Çayı Nerede Satılır?

Gece Kızı Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Gece Kızı Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.