Anason çayı, günümüzde insanların en çok tüketmiş olduğu bitki çaylarından biridir. Pek çok alanda insan sağlığına faydalı olan anason çayı, özellikle de bebeklerde ve yetişkinlerde gaz ile kolik sorununu gidermesi konusundaki faydaları ile bilinmektedir.

Anason çay, günlük olarak bir ya da iki fincan kadar tüketildiğinde pek çok sağlık sorununa çözüm olabilmektedir. Örneğin; anason tohumlarının göz sağlığı üzerindeki etkileri herkesçe malum olurken, bu bitki çayını düzenli olarak tüketen kişi göz sağlığı için gerekli olan vitamin ve mineralleri karşılayabilmektedir. Öte yandan astım, bronşit ve öksürük gibi sağlık sorunları karşısında da etkisini gösterebilen bu çay, insanlığa sunulmuş şifa kaynağı olarak kabul edilmektedir.

Gaz Sancısı için Anason Bitki Çayını Tüketebilirsiniz!

Gaz sancısı, dünyaya yeni gelen ve adapte sorunu çeken bebekler ile bazı yetişkinlerin en önemli problemlerinden biridir. Anason tohumlarının özellikle bebeklerdeki gaz sıkışması ve kolik sorununa büyük ölçüde fayda sağladığı bilinirken, emziren annelerin bu bitki çayını sık sık tüketmesi ve anne sütü yolu ile bebeğe ulaştırılması tavsiye edilmektedir. Bazı anneler ise bebeklere damlalar halinde belli bir miktar anason çayı içirebilmektedir.

Öte yandan yetişkinlerde meydana gelen gaz sancılarına da iyi gelen bitki çaylarından anason çayı, şişkinliği, gazı ve geğirme sorununu ortadan kaldırabilecek etkiler de göstermektedir. Fakat bu gibi anason çayın faydalarını görebilmek için düzenli ve doğru kullanmak önemlidir.

Anason Çay Nasıl Tüketilmelidir?

Anason bitki çayı tüketimi, günde en fazla iki fincan kadar olmalıdır. Aç ya da tok fark etmeksizin tüketilebilen bu çay, fazla tüketildiğinde faydadan çok zarara yol açabilmektedir. Bu nedenle de aşırıya kaçmadan günlük maksimum iki fincan kadar tüketilmeli, iki haftalık kullanımın ardından belli bir süre ara verilmelidir.

Anason Bitki Çayının Faydaları Nelerdir?

Yalnızca gaz, şişkinlik gibi sorunlara değil, bunun yanı sıra daha pek çok sağlık sorununa fayda sağlayan anasonlu çay, hemen hemen her aktardan kolaylıkla temin edilebilen ve hazırlanışı da bir o kadar kolay olan bitki çayıdır. Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı kadar ilave edilen anason tohumları sayesinde 15 – 20 dakika içerisinde hazır olabilmektedir.

Anason bitki çayının faydaları ise neredeyse sayılamayacak kadar çok olurken, bunlardan bazıları ise; mide bulantısı ve kusmayı gidermesi, öksürük, astım, bronşit, soğuk algınlığı, nezle, grip gibi rahatsızlıklara iyi gelmesi, sindirim sistemini düzenlemesi ve uykusuzluğu gidermesi gibi etkileridir.

Anason Bitki Çayı Nerede Satılır?

Anason Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Anason Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler