Aktar Bloğu

Funda Otu Bitki Çayını Çok İçmenin Sakıncası Var mı?

Funda otu bitki cayini cok icmenin sakincasi var mi

Funda otu bitki çayı her ne kadar günümüzde pek fazla bilinen bitki çaylarından biri olmasa da, sağlık açısından pek çok faydası bulunan bir bitki çayıdır. Süpürge otu olarak da bilinen funda otu, fazlalık kilolardan kurtulma konusunda etkisini gösterirken, genel sağlık açısından da faydalı olması nedeniyle tüketilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Funda otu bitki çayı, bazı kültürlerden gençlik iksiri ya da ölümsüzlük iksiri olarak nitelendirilen bir bitki çayıdır. Funda otunun yapraklarından elde edilen bu bitki çayı, oldukça kolay ve pratik bir şekilde hazırlanarak tüketilebilmektedir. Öte yandan bu çayı hazır olarak pek çok aktarda bulabilmek de mümkündür.

Funda Otu Bitki Çayı Çok İçilirse Bir Şey Olur mu?

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi, funda otu çayını çok içmenin de zararları bulunmaktadır. Genel olarak bitki çayları çok fazla tüketildiği takdirde fayda sağlamak yerine bazı olumsuz etkilere neden olabilmektedir.

Funda otu bitki çayı çok içilirse bazı yan etkilere yol açabilmektedir. Fakat bu yan etkilerin neler olduğu hakkında kesin bir bilgi vermek doğru değildir. Bu etkiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilirken, bazı kişilerde tansiyon düşüklüğüne, bazı kişilerde reaksiyona ya da bazı kişilerde ise vücuttan fazla su atımına neden olabilmektedir.

Funda Otu Bitki Çayını Çok İçmenin Zararları Var mı?

Funda otu bitki çayını çok içmenin zararları elbette ki vardır. Gereğinden fazla tüketilen funda otu bitki çayı, sindirim sistemi üzerindeki etkisi nedeniyle ishale, karında şişliğe ve gaz gibi problemlere neden olabilmektedir. Öte yandan aşırı derece tüketildiği takdirde yorgunluk, halsizlik gibi durumlara neden olan bu çay, aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi sebebiyle düşük tansiyona yol açabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Funda Otu Bitki Çayının Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Funda otu bitki çayı her ne kadar yanlış kullanımlarda zarara ve yan etkilere neden olsa da, asılda sağlık açısından oldukça faydalı olan bir çaydır. Örneğin; metabolizmayı hızlandırıcı bir etkiye sahip olan funda otu bitki çayı, fazla kiloların atımı konusunda oldukça etkili bir üründür. Ayrıca damarların genişlemesin üzerindeki etkisi sebebiyle kan dolaşımının daha rahat gerçekleşmesini sağlaması, idrar yolu enfeksiyonlarına karşı idrar sökücü özellik göstermesi ve hatta düzenli kullanımlarda böbrek taşının düşürülmesi üzerindeki etkileri, funda otu bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Funda Otu Bitki Çayı Nerede Satılır?

Funda Otu Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Funda Otu Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!