Form & Diyet

Form diyet ürünleri, güçlü antioksidan özelliği sayesinde formda kalmanız için bitkilerden elde ediliyor. Gün içinde düşük kalorili içecekler tüketerek dinlenmenizi de sağlayacak çaylar her zaman zinde kalabilmeniz için tercih ediliyor. Doğa sayesinde elde ettiği form ürünleri, detoks etkileri sayesinde ve lezzetli karışımların buluşmasıyla yaza fit girmenizi ve kış mevsiminde de formda kalmanızı sağlayan çaylar sizler için e-Aktariye.com.tr’de!

Form Bitki Çaylarının Faydaları Nedir?

Form çay ürünlerinin antioksidan etkilerinin sayesinde vücudunuzda oluşan toksinlerin atılımı gerçekleşir. Metabolizmanızda oluşan hızlanma ile sindirim sisteminizde oluşan sorunlarınızın gidermesine destek olur. Bu şekilde olumlu etkilerin görülmesi sonucunda hazımsızlık, şişkinlik ve gaz gibi sıkıntılar kolayca giderilebilir. Ayrıca verdiği tokluk hissi ile besleyici değerlerinin birleşmesi üzerine bağışıklığınızda güçlenme meydana gelir. Vücudunuza verdiği enerji ve vitaminler sayesinde cilt sağlığı, ağız ve diş hijyeni konusunda rahatlamanızı da sağlayarak ek faydalar da gösterebilir.

Form Bitki Çayları Kaç Kalori?

Zayıflatan çaylar, vücudunuzda bulunan fazla su birikimlerinin giderilmesine destek olduğu için etkileri her zaman tüketiciyi memnun eder ve kendine çeker. Vücudun kaybettiği suyun tamamlanmasını sağlayan çaylar, düşük kalorili yapısıyla dikkat çeken ürünlerdir. Bu şekilde gün içerisinde içiniz ısınırken bu içeceklerin tüketilmesi sonucunda daha düşük kalori ile kilo almadan ihtiyacınızı da giderebilirsiniz. Fakat her çay için aynı kalori miktarı söz konusudur denilemez. Bitkilerin yanı sıra meyve kuruları ve çayda kullanılan bal gibi ek kaloriler ile değer artışı olabilir.

Formda kalmanız için zayıflatan bitki çayları kalori açısından belli oranlarda düşük olsa da bazı çeşitleri kalorisiz olabilir. Bu nedenle çayları almadan önce internet sayfamızda ürünlerin detaylarında besin değerlerini ve kalorilerini inleyebilirsiniz.

Form Bitki Çayları Nasıl Tüketilmeli?

Genelde su yerine de kullanılan çaylar genelde önerilen bir davranış değildir. Form çayı ise günde kaç kez içilmeli sorusu da bu noktada önemli bir boyut kazanır. Çaylar her bir kişi için diyet ve egzersizlere göre farklı farklı tüketilir. Bu çay türlerinden beklediğiniz etkileri görebilmeniz için yemeklerden sonra tok karnına içmelisiniz.

Yağ yakan bitki çaylarının asıl etkisi, kolay sindirimi gerçekleştirmek ve besinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktır. Bu durumda çaylar, su yerine geçmemelidir. Bu konuda sakıncalı etkiler de görülebilir. Çünkü kimi çaylar 1 bardak tüketilmesi gerekirken bazı çaylar da 2 bardağa kadar tüketilebilir. Aldığınız çaya göre bu miktara ve kullanım şekillerine dikkat etmelisiniz.

Bağışıklığı Güçlendirmek için Bitki Çayları Tüketebilirsiniz

Doğadan form çayları, formda kalmayı sağlamanın yanı sıra bir de bağışıklığın güçlendirilmesi için de tercih edilir. Farklı kültürlerden de yansıyan çaylar, bağışıklık için de olumlu etkiler sunar. Japonlar bağışıklık için yeşil çayı önerirken bunun yanı sıra kuşburnu, ısırgan otu, karahindiba, ıhlamur, ekinezya, zencefil, siyah üzüm içerikli çayların bağışıklığa destek vermektedir.

En Çok Tercih Edilen Form Bitki Çayları

Farklı çeşitlerde markaların bitki çaylarını incelemek ve satın almak için e-Aktariye.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı formülü oluşturulan, kalite onayları alınmış ve paketli satılan ürünler arasından tercih yapmayı önerilir.

En çok tercih edilen bitki çayları ise dönem dönem değişikliğe uğrayabilir. Yaz aylarında soğuk tüketilebilen ve ödem attıran form çayları en çok tercih edilenler arasındayken mevsim geçişlerinde ve kış aylarında bağışıklık güçlendirmek için sıcak çaylar tercih edilir. Kış mevsiminde ise kullanılması gereken bitki çayları, bağışıklık güçlendiren ve stres azaltan; papatya çayı, kuşburnu, adaçayı, ıhlamur, zencefil, ekinezya ve nane limon çayı ürünleridir.

Kilo verdiren bitki çayları arasında ise antioksidan özelliği ile bilinen yeşil çay, aynı zamanda sağlık açısından oldukça yararlıdır. Beyaz çay, meta çayı, zencefil çayı ve biberiye çayı da diğer en etkili zayıflama çayları arasındadır. Unutulmamalıdır ki bu çayları hızlı zayıflatan çay diyerek almak yanlış olacaktır. Doğru miktarlarla doğru zamanda orantılı zayıflamak asıl amacınız olmalıdır. Zayıflamak için uygulamaya aldığınız detoks ürünlerinin yanı sıra sizler de bu form çaylarını detoks çaylarına dönüştürebilirsiniz.