Form çayı, pek çok bitkinin karıştırılmasıyla elde edilen bitki çaylarından biridir. Günümüzde oldukça sık tüketilmesiyle bilinen ve daha çok fazlalık kilolardan kurtulma konusundaki etkileri ile tanının form çayı, insan sağlığına büyük ölçüde faydalı olan bir bitki çayıdır.

Günümüzde hazır olarak satılan form çayı içeriğinde daha çok biberiye, yeşil çay, mate, limon, kiraz sapı, adaçayı gibi bitki çayları bulunmaktadır. Her biri oldukça faydalı olan bu bitkiler, “form çayı zayıflatır mı?” sorusuna yanıt olabilmektedir.

Form Çayı Zayıflatır mı?

Günümüzde bu gibi bitki çayları ile alakalı en çok merak edilen konulardan biri de “Form çayı ile kilo vermek mümkün mü?” sorusunun yanıtıdır. Form çayının fazlalık kilolardan kurtulma ya da mevcut kilonun korunması ile alakalı olumlu etkileri olduğu pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Her ne kadar bilimsel olarak bir araştırması yapılmamış olsa da, tecrübelerle sabit olduğu bilinmektedir.

Form Çayı Kaç Kaloridir?

Pek çok bitki çayında olduğu gibi form çayının kalorisi de tüketilen miktara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bir porsiyonluk form çayının kalorisine bakılacak olursa; alınan kalori miktarı 5’tir. Bunun yanı sıra bir fincanın karbonhidrat değeri 0,9, protein değeri ise 0,1 kadardır.

Form Çayının Faydaları Nelerdir?

Zayıflama çayları arasında oldukça popüler bir yere sahip olan form çayı, sindirim sistemi üzerinde önemli etkiler göstermektedir. Metabolizmanın hızlanması, sindirim sistemi bozukluklarının bir düzene sokulması, diyet programını desteklemesi, vücuda enerji kazandırması ve yağ yakımını kolaylaştırması üzerinde etkili olan bir bitki çayıdır. Bu gibi özellikleri “Form çayı yağ yakar mı?” sorusuna yanıt olabilmektedir.

Tüm bu etkilerinin yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasına fayda sağlayan form çayı, aynı zamanda gaz sökücü, şişkinliği giderici ve vücuda fazla şeker girmesini engelleyen etkileri ile oldukça faydalı olabilmektedir.

Form Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

Form çayı, günde en fazla iki fincan kadar tüketilebilen bir bitki çayıdır. Sabah ve akşam olmak üzere tüketilen bu çay, fazla içildiği takdirde sindirim sistemi bozuklukları ve bağırsak tembelliği gibi bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Üstelik tek başına kilo verme konusunda etkili olmazken, spor ya da diyet yanında tüketildiği takdirde destek olabilmektedir.

Form Çayı Nerede Satılır?

Form Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Form Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.