Aktar Bloğu

Form Çayı Çok İçmenin Sakıncası Var mı?

form cayi cok icmenin sakincasi var mi

Form çayı, insanların kilo verebilmek adında tüketmiş olduğu bitki çaylarından biridir. Bilinçsiz bir şekilde tüketildiği takdirde çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilen form çayı, doğru kullanıldığında ise fayda sağlayabilmektedir. Bu nedenle kullanımında oldukça dikkatli olmak gereken bu bitki çayı, pek çok bitkinin bir araya getirilmesi ile elde edilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Form çayını günümüzde pek çok aktarda hazır olarak bulabilmek mümkündür. Kurutulmuş bitkiler halinde bulunabilen bu çay, aynı zamanda hazır poşet çay olarak da satılabilmektedir. Hazırlanışı oldukça kolay, tüketimi de lezzetlidir. Günde en fazla bir ya da iki fincan kadar tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Form Çayı Çok İçilirse Bir Şey Olur mu?

Her türlü bitki çaylarında olduğu üzere Form Çayı çok içilirse insan sağlığına zararlı olabilmektedir. Normal şartlarda bu gibi bitki çayları belirli oranlardaki bitkilerin bir araya getirilmesi ile hazırlanmaktadır. Bu oranlar gereğinden fazla olduğu takdirde sindirim sistemi sorunlarından kanser riskine varana kadar çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Form Çayı Çok İçmenin Zararları Var mı?

Form Çayını çok içmenin zararları kişinin bünyesine göre değişiklik gösterebilmektedir.  Çok fazla tüketilen form çayları insanların bağırsak ve sindirim sistemini zehirleyebilmekte ve fonksiyonlarının düzgün çalışmasını engelleyebilmektedir. Bunun yanı sıra kolon kanseri riskini de artıran bu bitki çayı, zamanla metabolizmayı hızlandırmak yerine yavaşlatabilmekte ya da bu gibi etkiler gösterebilmektedir.

Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Form çayının bilinçli ve doğru tüketimi halinde fayda faydalarını görebilmek de mümkündür. Diyet ile beraber kullanılan bu çay vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırma, metabolizmanın hızını artırma gibi etkiler gösterebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Öte yandan iştahın azaltılması, kabızlık, hazımsızlık gibi sorunların önüne geçilmesi, bağırsak hareketlerinin artırılması, zayıflamaya yardımcı olması gibi etkileri yine Form Çayının faydaları arasında yer almaktadır. Bu bitki çayının içeriğindeki kiraz sapı, maydanoz, limon, barut ağacı kabuğu, yeşil çay, biberiye, mısır püskülü gibi bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkilerin her biri insan sağlığına fayda sağlarken, doğru oranlarda bulunması ve doğru şekilde tüketilmesi önemlidir. Ayrıca fazlalık kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin form çayını spor, egzersiz ve diyet ile beraber kullanması da önemlidir.

Form Çayı Nerede Satılır?

Form Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Form Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!