Eşek sütü sabunu, oldukça nadir bulunan ve sağlık açısından da oldukça faydalı olan bir kişisel bakım ürünüdür. Yüzde 100 bitkisel ve doğal bir içeriğe sahip olan bu sabun, herhangi bir koruyucu ya da kimyasal madde barındırmamaktadır. Kalsiyum, A, B1, B2, C ve E vitamini bakımından da bir hayli zengin olan bu sabun, bu özellikleri sayesinde mucizevi bir saç ve cilt bakımı sağlayabilmektedir.

Eşek Sütü Sabununun Saça 9 Faydası

Eşek sütü sabununun saç üzerindeki faydaları oldukça fazladır. Saçların daha hacimli ve gür olmasını sağlayan eşek sütü sabunu, saç diplerinde meydana gelen kepek probleminin önüne geçmekte ve mevcut kepekleri de gidermektedir. Bunun ile beraber saç dökülmesini engellemesini, saç kıran sorununa ideal bir çözüm yolu olması, kafa derisi kaşıntısının önlenmesi ve daha yumuşak bir saç yapısının elde edilmesini sağlaması yine eşek sütü sabununun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Bu gibi faydaları sayesinde saç bakımında gönül rahatlığı ile kullanılabilecek olan bu bitkisel sabun, her banyoda şampuan yerine kullanılabilmektedir. Islak saça uygulanan eşek sütü sabunu, saçlarda iyice köpürtülmekte, saç diplerine masaj yapılarak uygulanmaktadır. Ardından bol su ile durulanmalı ve saç diplerinde sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır.

Eşek Sütü Sabunun Diğer Faydaları Nelerdir?

Tamamen doğal sabun olması nedeniyle cilt üzerinde de mucizevi etkiler gösteren eşek sütü sabunu, cildi besleyip onarmakta, lekeleri ve sivilceleri ortadan kaldırmaktadır. Bunun ile beraber ten renginin açılmasını sağlayan bu sabun, cildi gençleştirici bir etki de gösterebilmektedir. Kırışıklıkların giderilmesini sağlamakta, yeni kırışıklık oluşumunun önüne geçmekte ve cildi korumaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra sedef, egzama gibi problemleri, cilt kaşıntılarını ortadan kaldırırken, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlaması, cildi derinlemesine temizlemesi, ölü derilerin atılmasını sağlanması, kızarıklık ve tahrişin önüne geçmesi, kuru cilt üzerinde bakım yapması, eşek sütü sabunu faydalarından yalnızca bazılarıdır.

Eşek sütü sabununun bu gibi faydalarını görebilmek için düzenli bir şekilde kullanılması şarttır. Gerek ciltte, gerekse saçlarda doğru bir şekilde kullanılması da önemli olan bu sabun, cilt için sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılabilmektedir.

Eşek Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Eşek Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Eşek Sütü Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler