Aktar Bloğu

Eşek Sütü Sabununun Cilde 10 Faydası

Esek sutu sabununun cilde  faydasi

Eşek sütü sabunu, oldukça nadir bulunan kişisel bakım ürünlerinden biridir. Cilt ve saç sağlığı üzerinde mucizevi etkiler göstermesi ile bilinen bu sabun, tamamen doğal yollardan elde edilmektedir. Yüzde 100 organik olması ise bu sabunun en önemli özelliklerinden biridir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Günümüzde gençlik iksiri olarak bilinen Eşek sütü sabunu, A, B1, B2, C ve E vitamini bakımından oldukça zengin bir doğal sabundur. Aynı zamanda magnezyum, çinko, fosfor, kalsiyum, potasyum gibi minerallerden de bol miktarda içeren eşek sütü sabunu, hem saçlar, hem de cilt üzerinde önemli faydalar sağlayabilmektedir. İste Eşek sütü sabunu faydalarından bazıları…

Eşek Sütü Sabununun Saça 6 Faydası

Eşek sütü sabunun saç üzerindeki faydaları oldukça etkileyicidir. Öncelikle saçların daha sağlıklı ve hacimli olmasına yardımcı olan bu sabun, saç diplerinde meydana gelen kepek sorununu ortadan kaldırabilmektedir. Saç dökülmelerine iyi gelmesi, saç kıran gibi ciddi saç problemlerini gidermesi, saçların daha yumuşak bir yapıya kavuşmasını sağlaması ve kafa derisi kaşıntısını engellemesi de yine eşek sütü sabununun saça olan faydaları arasında yer almaktadır.

Günlük kullanımlar için uygun olarak hazırlanan eşek sütü sabunu, her banyoda saça uygulanabilmekte ve düzenli olarak kullanıldığında ise bu gibi faydalarını gösterebilmektedir.

Eşek Sütü Sabununun Cilde 10 Faydası

Eşek sütü sabununun cilde faydaları, saça olan faydalarından çok daha fazladır. Cildi besleyip onarıcı bir etki gösteren eşek sütü sabunu, cilt lekelerini ve sivilce izlerini yok etmekte, cilt renginin açılmasını sağlamaktadır. Özellikle de cildi gençleştirici özelliği ile biline bu sabun, kırışıklıkların giderilmesine, erken yaşlılık belirtilerinin en aza indirgenmesine yardımcı olmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Öre yandan eşek sütü sabunu, günümüzün en önemli cilt problemlerinden sedef, egzama gibi rahatsızlıklara da iyi gelirken, cildin daima nemli ve yumuşacık kalmasını sağlayabilmektedir. Bitkisel sabun olması sayesinde göstermiş olduğu bu faydaları arasında ayrıca kuru cilde bakım yapması, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlaması, ölü derilerin ciltten atılmasını sağlaması, kızarıklık ve tahrişin önüne geçmesi, gözenekleri derinlemesine temizlemesi ve siyah nokta ya da sivilce oluşumunu engellemesi gibi etkiler de yer almaktadır.

Eşek sütü sabununun cilt ve saçlar üzerinde sağlamış olduğu bu gibi faydalarını görebilmek için düzenli kullanılması önemlidir.

Eşek Sütü Sabununu Nerede Satılır?

Eşek Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Eşek Sütü Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.