Aktar Bloğu

Eşek Sütü Sabunun Zararları Var mı?

Esek sutu sabunun zararlari var mi

Gençlik iksiri olarak nitelendirilen eşek sütlü sabunu, oldukça nadir bulunan eşeğin sütünden elde edilen bir bitkisel sabundur. Cilt sağlığı açısından oldukça faydalı olan eşek sütü ve eşek sütlü sabunu, tamamen doğal ve katkısız olması sebebiyle cildi beslemekte ve sağlığına kavuşturmaktadır. Üstelik düzenli kullanılması halinde cildi genleştirdiği de söylenmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Genellikle kişisel bakım ürünü olarak kullanılan eşek sütlü sabun, kanser, bronşit, astım ve özellikle sedef ile egzama gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. İçeriğinde nemlendirici özelliğine sahip bileşenleri barındıran bu doğal sabun, kırışıklıkları ve cilt lekelerini giderebilmektedir.

Eşek Sütü Sabunun Faydaları Nelerdir?

Eşek sütü sabunu, günümüzde oldukça popüler hale gelen doğal ve organik ürünlerden biridir. Cilt üzerinde oldukça faydalı ve etkili olan bu sabun, siyah nokta, akne ve sivilcelerin giderilmesine yardımcı olmakta, cilt kararmaları ve lekelenmelerinin önüne geçebilmektedir. Cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayan eşek sütlü sabun, kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olarak yaşlanma etkilerine karşı savaşmaktadır. Öte yandan sedef, egzama, mantar gibi çeşitli cilt hastalıklarına karşı etkisi ile bilinen bu sabun, cildi sıkılaştırıp olgunlaşmasını sağlarken, cildin nem dengesini de oluşturmakta ve korumaktadır.

Bunların yanı sıra hücre yenileyici özelliği sayesinde ciltteki ölü derilerin atılması, cildin yenilenmesi ve alerji nedeniyle meydana gelen kaşınma ve kızarıklıkların giderilmesi de, yine eşek sütü sabunu faydalarındandır.

Eşek Sütü Sabunun Zararları Var Mı?

Eşek sütlü sabun cilt ve sağlık açısından faydaları ile bilinen bir sabundur. İçeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmaması, bunun ile beraber A, B1, B2, C ve E vitaminleri, sodyum, kalsiyum, magnezyum ve potasyum bakımından oldukça zengin olması nedeniyle cildin hemen hemen her ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu nedenle eşek sütü sabunu zararları bulunmayan bir sabun olurken, aynı zamanda bugün en çok aranan sabunlardan biridir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Her ne kadar eşek sütlü sabunun bir zararı bulunmasa da, kullanıma başlamadan önce kişinin eşek sütüne karşı alerjisi olup olmadığına bakması gerekmektedir. Bunun için eşek sütlü sabunun cildin herhangi bir küçük noktasına uygulanarak bir süre bekletilmesi ve ardından yıkanması yeterli olabilmektedir. Bu sayede cilde temas eden eşek sütlü sabunun kişide bir alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceği anlaşılabilmekte ve buna göre kullanıma başlanabilmektedir.

Eşek Sütü Sabun Nerede Satılır?

Eşek sütlü sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Eşek sütlü sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!