Aktar Bloğu

Ebegümeci Bitki Çayı ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Ebegümeci Bitki Çayı ile Kilo Vermek Mümkün mü

Ebegümecinin yeşil yaprakları kısmen nilüfer çiçeğini andıran, mor çiçeklere sahip olan şifalı bir bitkidir. Yaprakları salatalarda, kahvaltılarda çiğ olarak tüketilmektedir. Çayı yapılarak da tüketilen bu bitki vücut sağlığı için faydalıdır. Ebegümeci çayı yeşil yapraklardan yapılabileceği gibi kurutulmuş yapraklarından da yapılabilmektedir. Diğer bitki çayları gibi aktarlarda ve marketlerde bulunabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Ebegümeci Çayı Zayıflatır Mı?

Pek çok kişi ebegümeci bitki çayı zayıflatır mı sorusuna cevap arar. Ancak bu durum kişiden kişiye değişebileceği gibi zayıflatmaya genel olarak yardımcı olmaktadır. Ebegümeci çayı metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını hızlandırıp hızlı bir şekilde kilo vermeye etki eder. Özellikle diyet yapanlar için günlük rutinlerinin yanı sıra günde 2 fincan ebegümeci çayını da diyet listelerine eklemelerinde fayda vardır.

Ebegümeci Bitki Çay Kaç Kaloridir?

Ebegümeci çay içinde Niacin (B3), Folat, Magnezyum, Mangan, Demir, Çinko, Potasyum, Fosfor ve Kalsiyum gibi mineraller bulundurmaktadır. Bunlar bir bitki çayının içinde olan yüksek değerlere sahip minerallerdir. Ebegümeci bitki çayının kalorisi ise 100 gramında 1’e tekabül eder ve içinde bu kadar mineral besleyebilirken bu kalori değeri diğer bitki çaylarına oranla daha düşüktür. Ebegümeci çayı yüksek sodyum nedeniyle dikkatli tüketilmektedir. Düzenli ilaç kullanan kişilerin doktor kontrolünde tüketmeleri gerekmektedir.

Ebegümeci Bitki Çayının Faydaları

Ebegümeci bitki çayı özellikle kronikleşmiş boğaz ve bademcik iltihaplanmalarına yarar sağlayan şifalı bir bitki çayıdır. Gerçek bir protein ve C vitamini deposu olan bitki çayı kalsiyum ve fosfor bakımından da zengindir. İçerdiği maldivin maddesi ağız sağlığı için etkili bir maddedir. Ebegümeci bitki çayının faydaları ise şunlardır:

  • Akciğerlerde balgam toplanmasında öksürük ve bronşitte ses kısıklarında faydalıdır.
  • Ayak şişliklerinde kırık ve çatlaklardan ileri gelen şişkinliklere fayda sağlamaktadır.
  • Burun kanamasını durdurmaya, burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olmaktadır.
  • Mide ve bağırsakların iyi çalışmasını sağlayarak kabızlık, bulantı ve kusmayı önlemeye etki etmektedir.
  • Ateşi düşürmeye yardımcı olup, vücuda rahatlık vermektedir. Ancak ateşi yükselen kişilerin öncesinde doktora danışmaları önerilmektedir.
  • Alerji, ciltte alerjiler sonucu görülen kaşıntılarda bitki çayı çok büyük faydalar sağlamaktadır.

Ebegümeci Bitki Çayı Nerede Satılır?

Ebegümeci Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ebegümeci Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.