Aktar Bloğu

E Vitamininin Cilde 6 Faydası!

E Vitamini Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları Nelerdir?

E Vitamini Ne İşe Yarar?

Vücudun ihtiyaç duyduğu temel vitaminlerden biri olan E vitamini, ince bağırsak tarafından emilerek karaciğerde depolanır. Vücuttaki serbest radikallere karşı hücreler tarafından kullanılır ve antioksidan özelliktedir. Özellikle cilt üzerindeki olumlu etkileri sebebi ile çok önemli bir vitamin haline gelmektedir. Doğal beslenme ile bu vitamin ihtiyacı karşılanabilir ancak bu vitaminin takviyesi ile beslenmeye ek bir destekleme yapılabilir. Doğal beslenmeyi destekleyici özellikte olan bu takviye vitaminlerin uzman bir hekim tarafından önerilmesi ile kullanılması gerekmektedir.

Ayrıca cilt üzerindeki etkilerinden faydalanabilmek için E vitamini yağı da çok sık tercih edilmektedir. Birçok cilt bakım ürününde yer alan ve cilt bakım uygulamalarında kullanılan bu yağ, antioksidan özelliği sayesinde cilt problemlerinde onarıcı etkidedir. Cildin su tutma ve emme yeteneğini arttırarak nem dengesinin korunmasını sağlayan bu yağın daha birçok farklı faydası bulunmaktadır.

Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilde Faydaları Nelerdir?
Cilde Faydaları Nelerdir?
 • Cilde nemlilik ve canlılık kazandırarak yaşlanmanın etkilerini azaltmaktadır.
 • Yara, yanık izleri ve cilt lekelerinin açılmasında ve onarılmasında etkilidir.
 • Kuruluğa bağlı gelişen cilt problemlerinde nemlendirici etkisi ile onarım sağlar.
 • Cildi güneşten koruma özelliği sayesinde, birçok güneş kreminin içeriğinde yer almaktadır.
 • Ciltteki kırışıklıklar, ince çizgiler ve cilt rengindeki eşitsizlikler üzerinde etkilidir. Kırışıklıkların ve ince çizgilerin açılmasını sağlayarak renk eşitsizliklerini dengeler.
 • Cildin yüzeyini yaşlanmanın etkilerinden korumak için antioksidan özellik gösterir.

Cilt Dışında Faydaları Var mı?

Cilt üzerindeki etkileri ile bilinse de, kullanım alanına göre pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Göz sağlığını korur.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etkisi vardır.
 • Kıkırdak dokuların tahribini azaltır.
 • Saç ve tırnakları güçlendirerek daha sağlıklı uzamalarını sağlar.
 • Antioksidan özelliktedir ve bu sayede hücre hasarını önlemede etkilidir.
 • Kasların kuvvetinin ve kordinasyonunun sağlanması üzerinde çok etkilidir.

E Vitamini Nasıl Kullanılır?

E Vitamini Nasıl Kullanılır?
E Vitamini Nasıl Kullanılır?

Vitaminleri doğal yollardan almak en sağlıklı ve doğru bir seçimdir. İnsan vücudu için gerekli olan bu vitamin doğru bir beslenme şekli ile karşılanabilmektedir. E vitaminin eksikliği yaşanması durumunda ve takviye almak gerektiğinde bir doktor tavsiyesi ile bu durumu düzeltmek en doğrusu olacaktır.

Bunun dışında, e vitamini yağı kullanımı ise cilt üzerinde kullanılması amacı ile temin edilebilir. Cilt bakım kremlerinin içerisine eklenerek veya birkaç damlasının cilt üzerine masaj yaparak uygulanması şeklinde kullanımı uygundur.

E Vitamini Fiyatları

Fiyatları, üretici firmaya ve vitaminin miktarına göre değişebilir. Vitaminin yağ veya takviye vitamin olmasına göre fiyatı değişebilmektedir.

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.