Aktar Bloğu

Dikkat Dağınıklığı için Ginsengli Bitki Çayı Tüketebilirsiniz!

Dikkat Dağınıklığı için Ginsengli Bitki Çayı Tüketebilirsiniz

Adını pek çok alanda duymuş olduğumuz ginseng bitkisi, insan sağlığına oldukça faydalı olan bir bitki türüdür. Pek çok farklı şekilde kullanılabilirken, bu bitkinin en sık kullanım hali bitki çayı olmasıdır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Uzun yıllardır Çin’in geleneksel tıbbında kullanılan ginsengli bitki çayı, pek çok sağlık sorunu konusunda önemli etkiler gösterebilen bitki çaylarından biridir. Örneğin; kan şekerini dengelemesini, gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmesi, iştah açıcı bir etki göstermesi, stresi en küçük seviyeye düşürmesi ve sindirim sitemine destek olması, ginsengli bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Dikkat Dağınıklığı İçin Ginsengli Bitki Çayı Tüketebilirsiniz!

Ginsengli bitki çayının faydalarından en dikkat çekici olanı ise dikkat dağınıklığı konusunda mucizevi bir etki gösterebiliyor olmasıdır. Bu bitki çayı, bünyesinde barındırdığı bazı yararlı bileşikler sayesinde beyin hücrelerini canlandırarak harekete geçirmekte ve hafızayı güçlendirici bir etki göstermektedir. Dolayısıyla dikkat dağınıklığı olan kişilerin tüketmesi gereken bitki çaylarından biri olarak karşımıza çıkan ginsengli çay, konsantrasyonu artırma, düşünme yeteneğini güçlendirme gibi konularda ideal bir yardımcı olabilmektedir.

Ginsengli Bitki Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

Diğer tüm bitki çaylarında olduğu üzere ginsengli çayın da tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Günde en fazla 1 fincan kadar tüketilebilecek olan bu bitki çayının genellikle tok olarak içilmesi tavsiye edilmektedir. Bunun ile beraber fazla tüketimi halinde faydalı olmasından ziyade tehlikeli bir hal alan bu çay, ancak doğru doz ve kullanım şekli ile fayda sağlayabilmektedir.

Ginsengli Bitki Çayının Diğer Faydaları Nelerdir?

Bilinen ya da bilinmeyen pek çok faydaya sahip ginsengli çay, öncelikle hafızayı güçlendirici etkisi ile bilinmektedir. Antioksidan özelliği ile kanı temizleme görevi üstlenen bu çay, toksinlerin vücuttan atılmasına, kalp ve damar sağlığının desteklenmesine, tümör gelişiminin engellenmesine, kandaki kortizol hormonunun düşürülmesine, cinsel performansın artmasına, enerji eksikliği ve yorgunluğun giderilmesine fayda sağlamaktadır. Bunun ile beraber doğal bir iştah kesici olma özelliği ile de kilo verme konusunda etkili olurken, yine hipertansiyonu düzenlemesi, uyku kalitesini artırması, yaşlanma etkilerini geciktirmesi, yine ginsengli bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Evde hazırlayabilmek için ginseng bitkisini her aktarda bulabilmek mümkün olurken, hazır poşet çay halinde ginseng özlü bitki çayını bulabilmek de mümkündür. Fakat en faydalı olanı, kişinin kendisinin demliyor olmasıdır.

Ginsengli Bitki Çayı Nerede Satılır?

Ginsengli Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ginsengli Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!