Aktar Bloğu

Deniz Yosunu Özlü Sabununun Saça 8 Faydası

Deniz yosunu ozlu sabununun saca  faydasi

Günümüzde kişisel bakım açısından oldukça sık tercih edilmeye başlayan deniz yosunu özlü sabun, denizlerde ve sulu ortamlarda yetişen yosunlardan elde edilen tamamen doğal içerikli bir sabundur. Herhangi bir kimyasal maddenin yer almadığı bu sabun, saç ve cilt bakımında büyük faydalar sağlamaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Mükemmel bir mineral kaynağı olması ile bilinen deniz yosunu özlü sabun, sülfür bileşikleri, kalsiyum, potasyum, magnezyum, iyot, protein, beta – karoten, selenyum, çinko, pektin ve bunun gibi pek çok faydalı bileşikler içermektedir. Bu gibi içerikleri sayesinde faydalı olan bu sabun, cildi ve saçı derinlemesine temizlerken, ihtiyacı olan tüm gereksinimlerini de karşılayabilmektedir.

Deniz Yosunu Özlü Sabununun Saça 8 Faydası

Deniz yosunu özlü sabunun saça faydalarından ilki saç derisini derinlemesine temizlemesi ve saç köklerini zararlı bakterilerden, mikroplardan arındırmasıdır. Bunun ile beraber saç köklerini güçlendiren bu doğal sabun, çağımızın en büyük saç problemlerinden saç dökülmelerinin önü geçmekte, dökülen saçların ise yerine yenilerinin uzamasını sağlayabilmektedir.

Deniz yosunu özlü sabunun saça faydaları bu kadarla sınırlı değildir. Saçların daha yumuşak bir yapıya sahip olmasına yardımcı olan bu sabun, aynı zamanda daha canlı, daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüm elde edilmesini sağlayabilmektedir. Deniz yosunu özlü sabunun bu gibi faydalarından yararlanabilmek için doğru ve düzenli bir şekilde kullanılması gereklidir.

Deniz Yosunu Özlü Sabunun Faydaları

Saç üzerindeki etkilerinin yanı sıra cilt üzerindeki deniz yosunu özlü sabunun faydalarından bahsetmek gerekirse, ciltte meydana gelen akne, siyah nokta ve sivilce gibi sorunların giderilmesi konusunda oldukça etkili olmaktadır. Vücut temizliğinde kullanılan bu sabun vücuda giren mikropların ve zararlı bakterilerin giderilmesini sağlarken, içeriğindeki iyot sayesinde antiseptik özellik göstermektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Öte yandan kadınların kabusu olan selülitlerin giderilmesi konusunda mucizevi bir etki gösteren bu bitkisel sabun, yaşlanma etkilerinin giderilmesine, cildin genç kalmasına, ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılamakta, kolajen ve elastin liflerinin harekete geçmesine yardımcı olmaktadır.

Deniz yosunu özlü sabun cildin yağ dengesinin kuran ve koruyan önemli bitkisel ürünlerden biridir. Dolayısıyla cildin nemlenmesi, parlak bir görünüme kavuşması, cildin ferahlık ve duruluk kazanması gibi özellikler de kazandırabilmektedir.

Deniz Yosunu Özlü Sabun Nerede Satılır?

Deniz Yosunu Özlü Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Deniz Yosunu Özlü Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.