Deniz yosunu özlü sabun, tam bir cilt dostu olarak bilinen ve oldukça faydalı olan bir bitkisel sabun olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun zamandır bu alanda kullanılmakta olan deniz yosunu özlü sabun, yüzde 100 doğal ve organik bir içeriğe sahip olurken, deniz yosunlarının soğuk presleme işleminden geçirilmesi sonucunda elde edilen özden yapılmaktadır. İçeriğinde hiçbir kimyasal ya da koruyucu madde bulunamamakta ve dolayısıyla saç ile cilt sağlığına büyük ölçüde etki etmektedir.

Deniz Yosunu Özlü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Genellikle kişisel bakım amacıyla kullanılan deniz yosunu özlü sabunun kullanım şekli, çoğu zaman kullanım amacı doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Fakat her ne amaçla kullanılırsa kullanılsın, saç ya da cilde düzenli olarak uygulanması ve iyice durulanması önerilmektedir. Örneğin; ciltteki lekelerin, siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesi amacıyla kullanılacak olan deniz yosunu özlü sabun, her gün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cilde uygulanmalı ve ardından ılık su ile iyice durulanmalıdır. Ayrıca selülit gibi problemlerin giderilmesi için de her banyoda sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu şekilde kullanıldığı takdirde deniz yosunu özlü sabunun etkilerini görebilmek mümkün olacaktır.

Deniz Yosunu Özlü Sabunu Özellikleri

Deniz yosunu özlü sabunu pek çok farklı özelliğe sahiptir. Bu özelliklerin başında ise bitkisel ve doğal sabun olması gelmektedir. Hiçbir kimyasala yer verilmeyen bu sabun, hem cilt, hem de saçlar üzerinde büyük faydalar sağlayabilmektedir. Ayrıca antimikrobiyal, antiseptik ve antioksidan olması da bu sabunun özellikleri arasında yer almaktadır.

Deniz Yosunu Özlü Sabunun Faydaları

Tam bir cilt dostu olması ile bilinen ve günümüzde oldukça popüler bir hale gelen deniz yosunu özlü sabunu, cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda nem dengesini de oluşturmaktadır. İçeriğindeki tuz miktarının bol olması antieptik özelliğini sağlarken, bu özellik sayesinde vücuda zararlı bakterilerin girişi engellenmektedir.

Tüm bunların yanı sıra ciltteki akne, siyah nokta ve sivilce gibi sorunları gidermesi, cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılaması, selülit etkilerini gidermesi, cildin genç ve parlak görünmesine yardımcı olması, cilt yorgunluğunu gidererek ferahlık ve duruluk kazandırması da, yine deniz yosunu özlü sabunu faydaları arasında yer almaktadır. Bu gibi etkileri görebilmek içinse mutlaka düzenli kullanılmalıdır.

Deniz Yosunu Özlü Sabun Nerede Satılır?

Deniz Yosunu Özlü Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Deniz Yosunu Özlü Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler