Defne tohumu yağı, defne bitkisinin tohumlarının soğuk sıkım işleminden geçirilmesiyle elde edilen bitkisel yağlardan biridir. Bir hayli zengin bir nemlendirici olma niteliğine sahip olan yağ hem saçları hem de cildi derinlemesine nemlendirerek uzun süre bu şekilde kalmasını sağlamaktadır.

Defne Tohumu Yağının Faydaları

Defne Tohumu Yağının Faydaları

Defne Tohumu Yağının Faydaları

Pek çok alanda insan sağlığına çeşitli faydalar sağlayan bitkisel yağlardan defne tohumu yağı, sindirim sistemi problemlerinden kan şekerine, cilt ve saç sağlığından bebeklerdeki gaz problemlerine varana kadar önemli faydalar sağlayabilmektedir.

Özellikle yaz mevsiminde aşırı derece terleyen ve kullanmış olduğu kişisel bakım ürünleri ile ter kokusuna çözüm bulamayanlar için ideal bir ürün olan bu yağ, ter probleminin herhangi bir hastalıktan kaynaklanmaması durumunda bu problemi ortadan kaldırabilmektedir.

Saç için Faydaları

Saç için Faydaları

Saç için Faydaları

Çoğu zaman kişisel bakım alanında tercih edilen yağ, tam bir saç dostu olması ile bilinmektedir. Saç diplerini besleyip güçlendirmesi, daha sağlıklı ve canlı açların uzamasını sağlaması, kuruyan saç ve pul pul dökülen saç diplerini onarması ve kepek sorununa çözüm olması, defne tohumu yağının faydaları olarak örneklendirilebilmektedir. Üstelik saç dökülmesine de fayda sağlayan yağ, ancak doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde fayda sağlayabilmektedir.

Saç bakımı için kullanılacak olan defne tohumu yağının, ceviz yağı, Hindistan cevizi yağı ve badem yağı gibi faydalı bitkisel yağlar ile karıştırılarak saç diplerine masaj yaparcasına uygulanmalıdır.

Cilt için Faydaları

Cilt üzerindeki faydaları da bir hayli çoktur. Günümüzde cildine değer veren pek çok insanın cilt bakım yağları arasında yer alan bu defne tohumu yağı, cildin nem ihtiyacını karşılayabilmektedir. Cilt kuruluğunu gidermesi, cildin pul pul dökülmesini engellemesi gibi cilt problemlerine iyi gelmesi, sivilceleri ve akneleri gidermesi, yine bu yağın faydaları arasında yer almaktadır.

Cilt bakımında kullanılacak olan yağ direkt olarak cilde uygulanabileceği gibi, diğer faydalı yağlar ile karıştırılarak da uygulanabilmektedir. Ayrıca en fazla haftada iki defa uygulanması tavsiye edilmektedir.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.