Aktar Bloğu

Defne Sabunun Saça 8 Faydası

Defne sabunun saca  faydasi

Mitolojide Güneş Tanrısı olarak bilinen Apollon’dan kaçan su perisi Daphne’nin defne ağacına dönüşmesi efsanesine dayanan defne sabunu, bu ağacından yağından elde edilmektedir. Tamamen organik bir içeriğe sahip olması nedeniyle bitkisel sabun olma niteliğine sahip olan defne sabunu, saçı besleyip güçlendirerek saç dökülmesinin önüne geçebilmektedir.

Defne sabunu, mikrop öldürücü bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle gerek saç derisindeki, gerekse ciltteki mantar, egzaman, sedef gibi çeşitli problemlerin giderilmesine yardımcı olurken, ayrıca ciltte bu gibi hastalıkların oluşumunu engellemektedir. İlaç yapımında ve kişisel bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılan defne sabunu, kuru ciltler için oldukça ideal bir bakım ürünü olurken, aynı zamanda cilde parlaklık ve doğallık kazandırmaktadır.

Defne Sabunun Saça 8 Faydası

Defne sabunu, saç üzerinde oldukça etkili ve faydalı olan sabunlardan biridir. Herhangi bir katkı ve kimyasal madde içermemesinden ötürü defne sabunun faydaları oldukça fazladır. Günümüzün en yaygın saç problemleri arasında yer alan saç dökülmelerinin en aza indirgenmesine yardımcı olan defne sabunu, saçın yağlanmasını da engellemektedir. Öte yandan saç derisinde meydana gelen kaşıntıları giderebilirken, saçın güçlenmesini sağlayan bu sabun, tam anlamıyla doğal sabun olma özelliği sayesinde bu kadar çok fayda sağlamaktadır.

Defne sabununun faydaları elbette ki yalnızca bunlar ile sınırlı kalmamaktadır. Kepeklenme sorununa iyi gelen defne sabunu, ayrıca saçın parlaklık kazanmasına, saç derisinin beslenmesine ve doğal bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır?

Çeşitli saç problemleri olan ve bu problemlerden bir an önce kurtulmak isteyen kişilerin ilk olarak doğal ve katkısız bir defne sabunu temin ettiğinden emin olması gerekmektedir. Çünkü defne sabunu, ancak içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmayıp tamamen bitkisel olması durumunda fayda sağlayabilmektedir.

Defne sabununun saç problemlerini gidermek ve saçı besleyip bakım yapmak amacıyla kullanılması durumunda, öncelikle saçın ıslatılması gerekmektedir. Ardından defne sabunu ılık su ile köpürtülerek saça sürülmelidir. Parmak uçları ile saç derine birkaç dakika boyunca masaj yapılmalı ve ardından bol su ile iyice durulanmalıdır. Saç problemlerinin ortadan kaldırılması için defne sabununun düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdir bu sabunun faydasını görebilmek pek de mümkün değildir.

Defne Sabunu Nerede Satılır?

Defne sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen defne sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler