Aktar Bloğu

Çörek Otu Yağı Sabununun Zararları Var mı?

Corek otu yagi sabununun zararlari var mi

Günümüzde en çok kullanılan bitkisel sabunlardan çörek otu yağı sabunu, cilt ve saçta mucizevi etkiler gösteren organik ürünlerden biridir. Özellikle pek çok alerji problemi yaşanan ciltler için ideal bir temizlik ürünü olan çörek otu sabunu, özellikle iltihaplı yaralara, egzama ve sedef gibi cilt problemlerine iyi gelmektedir.

İçeriğinde hiçbir kimyasala yer verilmeyen çörek otu yağı sabunu, her türlü cilt de deri rahatsızlıklarına çözüm üretebilmektedir. Üstelik bedende herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmayan bu sabun, doktorların dahi onayından geçmiştir.

Çörek Otu Yağı Sabunun Faydaları

Çoğu zaman kişisel bakım alanında kullanılan bu sabun, baştan ayağa kadar pek çok fayda sağlayabilmektedir. Örneğin; ayakta meydana gelen mantarı, yaraları temizleyip iyileşmesine yardımcı olması, deri problemlerinde mikrop öldürücü özellik göstermesi, alerji problemlerini gidermesi, yüz ve vücuttaki gözeneklerin temizlenerek cildin rahat bir nefes almasını sağlaması ve vücuttaki iltihabı azaltması, çörek otu yağı sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Bin derde deva olarak ifade edilen bu sabun ayrıca saç diplerine friksiyon yapmakta, kas ağrılarını azaltmakta, çeşitli deri hastalıklarının iyileşme sürecini hızlandırmakta, saç beyazlamasının önüne geçmekte, saç dökülmelerini engellemekte, ciltteki lekeleri gidermekte ve sivilcelerin hızlı bir şekilde kuruyarak ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Çörek otu yağı sabunu bu denli faydalı bir ürün olurken, tüm faydalarını görebilmek için düzenli ve dikkatli kullanılması gerekmektedir. Örneğin; cilt bakımı için kullanılacak olan çörek otu yağı sabununun sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılması, saç ve vücut bakımı için kullanılacak olan bu doğal sabunun ise her banyoda en az 3 defa uygulanması gerekmektedir.

Çörek Otu Yağı Sabunun Zararları Var Mı?

Çörek otu yağı sabunu, tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olup, hiçbir kimyasal bileşeni bünyesinde barındırmamaktadır. Dolayısıyla bilinen herhangi bir çörek otu yağı sabunu zararları da bulunmamaktadır. Fakat yine de bitkisel bir ürün olduğundan kullanımına dikkat edilmesi önemlidir. Herhangi bir beklenmedik problemde hemen sabunun kullanımına ara verilmesi ve bir uzmana danışılması gerekmektedir.

Çörek Otu Yağı Sabunu Nerede Satılır?

Çörek Otu Yağı Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Çörek Otu Yağı Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler