Aktar Bloğu

Çörek Otu Yağı Sabununun Saça 7 Faydası

Corek otu yagi sabununun saca  faydasi

Çörek otu yağı sabunu gerek cilt sağlığı, gerekse saç sağlığı açısından oldukça faydalı olan bitkisel sabunlardan biridir. Bünyesinde pek çok faydalı bileşen barındıran bu sabun, Omega6, Omega9, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.

Genellikle kişisel bakım amacıyla kullanılan çörek otu yağı sabunu hem yüz hem vücut, hem de saçlarda kullanıma uygun olan bir temizlik ürünüdür. Saç dökülmesinin önüne geçen, cilt kuruluğunu engelleyen, vücudu zararlı bakterilerden arındıran ve bunun gibi pek çok fayda sağlayan bu sabun, günümüzde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Çörek Otu Yağı Sabununun Saça 7 Faydası

Çörek otu yağı sabununun saça faydaları oldukça fazladır. Bunun ile beraber saç dökülmelerinin önüne geçen bu doğal sabun, yine saç derisinde görülen pul pul dökülmelerin de önüne geçmektedir. Ayrıca kepek problemini ortadan kaldırması, yeni kepek oluşumunu engellemesi, daha sağlıklı sağların uzamasına yardımcı olması ve saça doğal bir canlılık, parlaklık kazandırması, yine çörek otu yağı sabununun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Çörek Otu Yağı Sabununun Cilde Faydası Var Mı?

Corek Otu Yagi Sabununun Saca 7 Faydasi1

 

Çörek otu yağı sabunu saç üzerinde faydalı olduğu kadar cilt üzerinde de etkili olan bir sabundur. Özellikle kuru ciltlerde nem dengesini sağlayan bu sabun, cildin daha yumuşak ve daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Öte yandan daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için ideal bir ürün olan çörek otu yağı sabunu, antibakteriyel özelliği sayesinde ciltte meydana gelen siyah nokta, sivilce ve akne gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Üstelik yeni sivilce oluşumlarının da önüne geçmektedir.

Çörek otu yağı sabunu faydaları bu kadarla sınırlı olmazken, dirsek, diz gibi fazla kuru olan bölgeleri nemlendirmesi ve ayaklarda kullanılması halinde kötü kokuyu gidermesi, yine bu sabunun faydalarındandır.

Çörek otu yağı sabunu, hemen hemen her aktardan, organik pazardan ya da eczaneden temin edilebilen bir üründür. Bu sabunun etkilerini tam anlamıyla görebilmek için düzenli bir şekilde kullanılması önemlidir.

Çörek Otu Yağı Sabunu Nerede Satılır?

Çörek Otu Yağı Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Çörek Otu Yağı Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Çörek Otu Yağı Sabununun Saça 7 Faydası

  1. MÜNEVER dedi ki:

    3 arkadaş sipariş verecektik olduk 6 kişi. Ürünler çok kaliteli.

Yorumlar kapalı.