Aktar Bloğu

Çörek Otu Yağı Sabununun Faydaları Nelerdir?

Corek Otu Yagi Sabununun Faydalari Nelerdir

Çörek otu yağı sabunu, özellikle alerjik cilt problemleri yaşayanlar için oldukça ideal olan bir bitkisel sabundur. İçeriğindeki pek çok yararlı bileşen sayesinde çeşitli cilt problemlerinin önüne geçen ya da ortadan kaldıran çörek otu yağı sabunu, aynı zamanda doktorlar tarafından da tavsiye edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Çörek Otu Yağı Sabunun Faydaları Nelerdir?

Çörek otu yağı sabunu faydaları oldukça fazladır. Cildi besleyen ve ciltte oluşan problemlerin giderilmesine yardımcı olan bu doğal sabun, herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Çörek Otu Yağı Sabunun Cilde Faydaları

Genellikle kişisel bakım ürünü olarak tercih edilen çörek otu yağı sabunu, her derde deva olması ile bilinmektedir.  Cilt üzerinde pek çok fayda sağlayan çörek otu yağı sabunu, alerji şikayeti olanlar için mükemmel bir çözüm yoludur. Vücudun rahatlamasını ve nefes almasına yardımcı olurken, içeriğindeki anti – histamin özelliği sayesinde alerjik etkenlere karşı mücadele edebilmektedir.

Çörek otu yağı sabunu faydaları yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Vücutta meydana gelen çeşitli deri hastalıkları için oldukça doğal bir ilaç olan bu sabun, ciltteki iltihabı azaltmaya, sivilce, siyah nokta, akne gibi problemlerin oluşumunun engellenmesine ve oluşanların da giderilmesine yardımcı olmaktadır. Öte yandan ciltteki lekelenmelerin giderilmesini sağlayan çörek otu yağı sabunu, cildin sağlıklı bir yapıya sahip olmasını, antibakteriyel özelliği sayesinde ciltteki bakterilerin giderilmesini, ciltte yumuşak, pürüzsüz ve nemli bir görünüm oluşmasını sağlayabilmektedir.

Çörek Otu Yağı Sabunun Saça Faydaları

Corek Otu Yagi Sabununun Faydalari Nelerdir1

 

Çörek otu yağı sabunu cilt üzerinde etkili olduğu kadar saç üzerinde de etkilidir. Çeşitli saç problemleri için etkili bir çözüm alternatifi olan çörek otu yağı sabunu, saç derisinde oluşan bakteri ve mikropların öldürülmesini sağlamakta ve bu sayede daha sağlıklı saçların elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber saçların beyazlamasının da önüne geçen ve saç dökülmesini engelleyen çörek otu yağı sabunu, saç diplerine friksiyon yapabilmektedir. Bu gibi özellikleri sayesinde saç bakımı açısından da tercih edilebilen bu sabun, saçların daha sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmektedir.

Çörek Otu Yağı Sabunu Nerede Satılır?

Çörek otu yağı sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen çörek otu yağı sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler