Çörek otu yağı sabunu, hemen hemen her derde deva olan çörek otunun yağından elde edilen bir bitkisel sabundur. İçeriğindeki yağ asitleri ve faydalı bileşenleri sayesinde pek çok rahatsızlığa iyi gelen çörek otu yağı sabunu gerek cilt üzerinde gerekse saç üzerinde oldukça etkili bir sabundur. Bugün genellikle pek çok kişi tarafından kişisel bakım amacıyla kullanılırken, oldukça yararlı etkilerinin olduğu görülmüştür.

Çörek otu sabunu, içeriğindeki anti- histamin özelliği sayesinde alerjik reaksiyonlara karşı oldukça faydalı olurken, alerji şikayeti olanlar için oldukça doğal bir çözüm olabilmektedir. Bunun ile beraber ayakta bulunan yaralara mantara ve nasır gibi problemlere iyi gelen çörek otu yağı sabunu, egzama, sedef gibi cilt problemlerinin iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. İçeriğinde herhangi bir katkı bulunmaması sebebiyle tamamen doğal sabun olma özelliğine sahip olan bu sabun, vücudun rahatlamasına ve rahat bir nefes almasına katkı sağlamaktadır.

Çörek otu yağı sabununun cilde faydaları bir hayli çoktur. Deri problemlerinde mikrop öldürücü özelliği bulunan çörek otu sabunu, ayrıca vücutta meydana gelebilecek her türlü cilt ve deri hastalıkları için önceden tedbir alarak önüne geçebilmektedir.

Çörek Otu Yağı Sabununun Saça 5 Faydası

Çörek otu yağı sabununun cilde faydaları olduğu kadar saça da faydaları çoktur. Örneğin; saç beyazlaması şikayeti olan kişiler için oldukça ideal bir ürün olan çörek otu yağı sabunu, saçın beyazlamasını durdurmakta ve saç dökülmesinin önüne geçebilmektedir. Bunun ile beraber saç diplerine friksiyon yapabilen bu sabun, saç derisindeki rahatsızlıkları gidermekte, saç köklerini güçlendirmekte ve saça doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Çörek Otu Yağı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Corek Otu Yagi Sabununun Cilde 10 Faydasi 1

 

Çörek otu yağı sabununun faydalarını görebilmek için bazı kullanım önerileri bulunmaktadır. Öncelikle çörek otu yağı sabununun düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Çörek otu sabununun cilt bakımı için kullanılması halinde önce cildin ılık su ile yıkanması, arından da sabunun ıslatıp köpürtülerek, köpüklerin cilde uygulanması gerekmektedir. Ayrıca parmak uçları ile masaj yapılarak uygulanması oldukça etkili olacaktır.

Çörek Otu Yağı Sabunu Nerede Satılır?

Çörek Otu Yağı Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen çörek otu yağı sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.