Çörek otu yağı sabunu, adından da anlaşılacağı üzere çörek otu bitkisinin tohumlarının soğuk presleme işleminden geçirilmesi sayesinde elde edilen yağ ile yapılan bitkisel sabun olarak tanımlanmaktadır. Her derde deva olması ile bilinen çörek otu, çörek otu yağı sabunu ile cilt ve saç problemlerine de iyi gelmektedir.

Omega6 ve Omega9 bakımından oldukça zengin olan çörek otu yağı sabunu, özellikle alerji problemleri olanlar için ideal bir kişisel bakım ürünüdür. Fakat bu sabunun faydalarını görebilmek için kullanım şekline dikkat etmek gerekir.

Çörek Otu Yağı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı sabunu kullanım şekli, daha çok ne amaçla kullanılacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin; cilt üzerindeki problemleri gidermesi amacıyla kullanılacak olan çörek otu sabununun en ideal kullanım şekli, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulanmasıdır. Ilık su ile ıslatılan ve köpüklerinin sorunlu bölgeye uygulanması ile kullanılan bu sabunun, ayrıca parmak uçları ile dairesel şekillerde masaj yapılarak uygulanması gereklidir.

Saç bakımı için kullanılacak olan çörek otu yağı sabunu ise her banyoda şampuan yerine kullanılmalı ve masaj yaparak uygulanmalıdır. Uygulamadan sonra ise bol su ile durulanmalı ve saç diplerinde sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır.

Çörek Otu Yağı Sabunu Özellikleri

Çörek otu yağı sabunu, birbirinden önemli pek çok özelliğe sahiptir. Bunlardan ilki ve en önemlisi, yüzde 100 bitkisel ve organik bir içeriğe sahip olan doğal sabun olmasıdır. Tüm faydalarını bu özelliğine borçlu olan çörek otu sabunu, Omega6 ve Omega9 bakımından bir hayli zengindir. Öte yandan antioksisan, antibakteriyal ve antihistamin özelliklerine de sahip olan bu sabun, her derde deva olarak kullanılmaktadır.

Çörek Otu Yağı Sabununun Faydaları

Çörek otu yağı sabunu faydaları neredeyse sayamayacak kadar çoktur. Çeşitli alerji problemler, sedef, egzama ve mantar gibi cilt problemleri yaşayanlar için ideal bir ürün olan bu sabun, özellikle ayak temizliği ve kokusu konusunda da oldukça etkili olan bir üründür. Tüm bunların yanı sıra kas ağrılarını hafifletmesi, saça friksiyon yapması, vücudun rahatlamasını ve nefes almasını sağlaması, saç beyazlamasının önüne geçmesi, deri problemleri için mikro öldürücü bir özellik göstermesi ve cildin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlaması, çörek otu yağı sabunu faydaları olarak gösterilebilmektedir.

Çörek Otu Yağı Sabunu Nerede Satılır?

Çörek Otu Yağı Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Çörek Otu Yağı Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.