Kendir tohumu yağı, adından da anlaşılacağı üzere kendir tohumunun soğuk presleme işleminden geçirilmesi ile elde edilen bitkisel yağlardan biridir. İnsan sağlığına çeşitli alanlarda fayda sağlayan bu yağ, günümüzde daha çok kişisel bakım alanında kullanılmaktadır. Üstelik oldukça başarılı bir makyaj temizleyici olan yağ, en zorlu makyajları bir kolaylıkla çıkaran bitkisel yağlardandır. Ayrıca pul pul dökülen ciltler için kendir tohumu yağı bir hayli faydalı olmaktadır.

Pul Pul Dökülen Ciltler için Kendir Tohumu Yağı

Pul Pul Dökülen Ciltler için Kendir Tohumu Yağı

Pul Pul Dökülen Ciltler için Kendir Tohumu Yağı

Cilt üzerinde oldukça etkili olan kendir tohumu yağı, pek çok cilt problemine iyi gelmektedir. Özellikle de pul pul dökülen ciltler için kendir tohumu yağı kullanmak oldukça etkili bir çözüm yolu olabilmektedir.

İçeriğinde bulunan pek çok vitamin ve mineraller sayesinde cildin derinlemesine nemlenmesini sağlayan yağ, nem dengesini sağlarken cildin dökülmesini, kaşınmasını ve kızarmasını da engelleyebilmektedir.

Kendir Tohumu Yağının Cilde Faydaları

Günümüzde her ne kadar pek fazla bilinmese de ya da kenevir tohumu yağı olarak bilinse de cilt bakım yağları arasında yer alan bu yağ, cilde büyük faydalar sağlamaktadır. Örneğin; cildin kurumasını engellemesi gibi cilt rahatsızlıklarının iyileşmesine yardımcı olması, cildi koruyup güçlendirmesi, cildi yenilemesi ve cildin elastikiyetini artırması, bu yağın cilt üzerindeki faydaları arasında yer almaktadır. Ayrıca Omega6 ve Omega3 bakımından oldukça zengin olan ideal kişisel bakım ürünlerinden yağ, yorgun, kurumuş, kırışmış ve yıpranmış ciltlere, tırnaklara büyük ölçüde fayda sağlamaktadır.

Kendir Tohumu Yağının Saça Faydaları

Saça Faydaları

Saça Faydaları

Cilt üzerinde etkili olduğu kadar saç üzerinde de etkili olan yağ, doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde saç kuruluğunu önlemekte ve saçları derinlemesine nemlendirerek daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır. Bunların yanı sıra saçlara doğal bir parlaklık kazandıran bu yağ, saç derisini sağlığına kavuşturmak, tahrişi en aza indirgemek ve kepek problemlerinin önüne geçebilmek konusunda oldukça etkilidir.

Öte yandan ideal bir saç bakım ürünü olan yağ, saçın elastikiyetini artırırken, uzamasını teşvik etmekte ve güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca içeriğindeki E vitamini ile saçları yumuşatması ve yıpranmış saçları onarması yağın faydaları arasında yer almaktadır.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler