Kış aylarında yoğun olarak görülen problemlerden biri cilt kuruluğudur. Genetik faktörlerle birlikte çevresel faktörler de cilt kuruluğuna sebep olmaktadır. Mevsim değişiklikleri de cilt kuruluğuna neden olabilir. Cildinizin yapısı kuruysa kış aylarında bu sorun daha da büyümektedir. Ciltte kaşıntı ve egzamaya kadar sorun teşkil etmektedir. Havaların soğumasıyla kaloriferler cilt kuruluğunu tetiklemektedir. Özellikle nem seviyesi düşük kentlerde yaşayanlarda daha çok görülmektedir.

Cilt Kuruluğuna Alternatif Çözümler

Doğal bitkisel özlü maskelerle kuru cildinize nem verebilirsiniz. Uygulamaya başladığınız anda cildinizdeki kuruluk, kaşıntı yok olmaktadır. Nemlendirici kremler kullanabilir ya da cilt tipinize uygun bitkisel yağ ve sabunları deneyebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde bitkisel yağ ve sabunlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Aloe Vera:

Aloe vera hassas ciltler için kullanılabilecek doğal bir nemlendiricidir. Bu yararlı bitki cildi yumuşatarak yenilenmesine katkı sağlar. Güvendiğiniz bir yerden aloe vera içerikli krem de alabilirsiniz. Aloe vera jeli de kullanabilirsiniz. Aloe vera özünü kuruyan cildinize krem gibi sürün.

Defne Tohumu Yağı

Hem cilt kuruluğu hem de cildin hassaslığı için defne tohumu yağı önerilmektedir. Defne tohumu yağının hem cilde hem de saça sayısız faydası bulunmaktadır. Nem dengesini korumaya yardımcı olan defne tohumu yağı, aynı zamanda deriyi de tazelemektedir.

Aspir Tohumu Yağı

Her cilt tipi için uygun olan aynı zamanda kuru cilde sahip olanların da rahatlıklar kullanabileceği söyleyen Aspir tohumu yağı, kuruluğun giderilmesine, içeriğindeki yararlı bileşenler sayesinde kırışıklıkları da önlemeye yardımcı olur.

Zencefil Yağı

Zencefil yağı da hem cilt hem de saç için kullanımı uygun olup, cilt kuruluğunu gidermeye yardımcı olur. Nemlendirmeye etki eden zencefil yağı, hoş kokusuyla da kadınların sıklıkla tercih ettiği bitkisel yağlar içerisinde yer almaktadır.

Terebentin Yağı

Terebentin yağı hem kuru ciltleri nemlendirmeye hem de yağlı cildi olanlarda yağ dengesini korumaya yardımcı olur. Sivilce oluşumlarını engelleyen terebentin yağı, enfeksiyonları da önlemektedir.

Bitkisel Yağlar Nerede Satılır?

Bitkisel Yağlar, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bitkisel Yağları satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler