Aktar Bloğu

Cilt Kuruluğuna Alternatif Çözümler

cilt kuruluguna alternatif cozumler

Kış aylarında yoğun olarak görülen problemlerden biri cilt kuruluğudur. Genetik faktörlerle birlikte çevresel faktörler de cilt kuruluğuna sebep olmaktadır. Mevsim değişiklikleri de cilt kuruluğuna neden olabilir. Cildinizin yapısı kuruysa kış aylarında bu sorun daha da büyümektedir. Ciltte kaşıntı ve egzamaya kadar sorun teşkil etmektedir. Havaların soğumasıyla kaloriferler cilt kuruluğunu tetiklemektedir. Özellikle nem seviyesi düşük kentlerde yaşayanlarda daha çok görülmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Cilt Kuruluğuna Alternatif Çözümler

Doğal bitkisel özlü maskelerle kuru cildinize nem verebilirsiniz. Uygulamaya başladığınız anda cildinizdeki kuruluk, kaşıntı yok olmaktadır. Nemlendirici kremler kullanabilir ya da cilt tipinize uygun bitkisel yağ ve sabunları deneyebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde bitkisel yağ ve sabunlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Aloe Vera:

Aloe vera hassas ciltler için kullanılabilecek doğal bir nemlendiricidir. Bu yararlı bitki cildi yumuşatarak yenilenmesine katkı sağlar. Güvendiğiniz bir yerden aloe vera içerikli krem de alabilirsiniz. Aloe vera jeli de kullanabilirsiniz. Aloe vera özünü kuruyan cildinize krem gibi sürün.

Defne Tohumu Yağı

Hem cilt kuruluğu hem de cildin hassaslığı için defne tohumu yağı önerilmektedir. Defne tohumu yağının hem cilde hem de saça sayısız faydası bulunmaktadır. Nem dengesini korumaya yardımcı olan defne tohumu yağı, aynı zamanda deriyi de tazelemektedir.

Aspir Tohumu Yağı

Her cilt tipi için uygun olan aynı zamanda kuru cilde sahip olanların da rahatlıklar kullanabileceği söyleyen Aspir tohumu yağı, kuruluğun giderilmesine, içeriğindeki yararlı bileşenler sayesinde kırışıklıkları da önlemeye yardımcı olur.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Zencefil Yağı

Zencefil yağı da hem cilt hem de saç için kullanımı uygun olup, cilt kuruluğunu gidermeye yardımcı olur. Nemlendirmeye etki eden zencefil yağı, hoş kokusuyla da kadınların sıklıkla tercih ettiği bitkisel yağlar içerisinde yer almaktadır.