Aktar Bloğu

Cilt Kırışıklıkları İçin Soya Yağı Kullanabilirsiniz!

Cilt Kırışıklıkları İçin Soya Yağı Kullanabilirsiniz!

Soya yağı, insanların kişisel bakım için kullanmış olduğu bitkisel yağlardan biridir. Özellikle de yaşlanma karşıtı özelliği ile bilinen yağ, ciltte meydana gelen kırışıklıkların önüne geçmesi ve mevcut kırışıklıkların en aza indirgenmesi sebebi ile kullanılmaktadır. Ayrıca genel sağlık ve saç bakımı açısından da önemli etkilere sahip olan yağ, günümüzde her aktarda bulunmaktadır.

Cilt Kırışıklıkları için Soya Yağı

Cilt Kırışıklıkları için Soya Yağı

Cilt Kırışıklıkları için Soya Yağı

Her ne kadar diğer bitkisel yağlar kadar bilinmese de cilt bakımında önemli bir yere sahip olan yağ, pek çok insanın cilt bakım yağları arasında yer alabilmektedir. Üstelik günümüzde üretimi gerçekleştiren krem, losyon gibi pek çok kişisel bakım ürünün içeriğinde yer alan yağ, daha çok kırışıklıklar ve yaşlanma etkileri üzerindeki faydaları ile tanınmaktadır. Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıklar, kaz ayakları, ince çizgiler ve hatta cilt lekelerine büyük ölçüde fayda sağlayan bu yağ, yaşlanmaya yönelik her türlü belirtinin önüne geçebilmekte ve mevcut etkileri de en aza indirgeyebilmektedir.

Bu gibi etkileri nedeniyle cilt için soya yağı ideal bir tercih olurken, temin edilebilmesi de oldukça kolaydır.

Soya Yağının Diğer Faydaları

Soya yağının faydaları bir hayli çoktur. Cildin nem ve parlaklık kazanmasını sağlayan bu yağ saç konusunda da etkili olurken, daha sağlıklı bir saç yapısı elde edilmesini, saç dökülmelerinin önüne geçilmesini ve dökülen saçların yerine yenilerinin uzamasını sağlayabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra genel sağlık konusunda da mucizevi etkiler gösterebilen yağ, Omega3 ve Omega6 bakımından zengin olan bir bitkisel yağdır. Bu özelliği sayesinde göz sağlığına iyi gelen bu yağ, aynı zamanda A, B, D ve K vitaminleri sayesinde kemik gelişimine de iyi gelmektedir.

Soya Yağı Kullanım Yöntemleri

Kullanım Yöntemleri

Kullanım Yöntemleri

Yağın kullanım yöntemi farklılık gösterebilmektedir. Genellikle tüketilerek kullanılan yağ, yemeklere katılabilmekte ya da günlük düzenli bir şekilde bir tatlı kaşığı kadar tüketilebilmektedir.

Öte yandan cilt bakım yağları arasında yer alan bu yağ, cildin sorunlu bölgesine pamuk yardımı ile uygulanabilmektedir. Ayrıca krem, nemlendirici, şampuan, losyon gibi kişisel bakım ürünlerinin içerisine karıştırılarak da kullanılabilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

2 “Cilt Kırışıklıkları İçin Soya Yağı Kullanabilirsiniz!”üzerine düşünceler

  1. NURSEL dedi ki:

    Son derece kaliteli desem yeterli bence

  2. HÜSEYİN YAVUZ dedi ki:

    Instagram’da gördüm eaktariyeyi, çok hızlı kargo yaptılar tşkler çk memnun kaldm

Yorumlar kapalı.