Aloe vera yağı, aloe vera bitkisinin yaprakları ya da jelinden elde edilen bitkisel yağlardan biridir. Cilt sağlığına büyük ölçüde fayda sağlayan bu yağ, çoğu zaman kişisel bakım amacıyla kullanılmaktadır.

Cilt Kışıklıkları İçin Aleo Vera Yağı

Cilt bakım yağlarından biri olarak karşımıza çıkan aleo vera yağı, cilt üzerinde mucizevi etkiler göstermektedir. Özellikle de kırışık ciltler için aleo vera yağının etkileri oldukça fazla olurken, bu özelliği sayesinde cildin yaşlanma etkilerini geciktirmekte ve cildin genç görünümünü uzun zaman korumaktadır.

Aleo Vera Yağının Faydaları Nelerdir?

Ciltte pek çok farklı özellik ve fayda sağlayabilen bitkisel yağlardan aleo vera yağı, cilt bakımında neredeyse en fazla kullanılan kişisel bakım ürünlerden biridir. Ciltte meydana gelen kuruluğun giderilmesini, cildin nemlenmesini, yıpranmış hücrelerin onarılmasını sağlayan aleo vera yağı, ciltteki tüm mikropların giderilmesine, cildin derinlemesine temizlenmesine, sivilce, siyah nokta ve akne gibi cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Bunun ile beraber cilt lekelerinin, yaralanmaların, yanık izlerinin ve güneş lekelerinin giderilmesine yardımcı olması, kızarıklık oluşan bölgeleri onarması, cildin pH seviyesini düzenlemesi, hatta böcek ısırmalarına dahi iyi gelmesi, yine aleo vera yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Aleo Vera Yağı Nasıl Kullanılır?

Günümüzde en çok tercih edilen cilt bakım yağlarından biri olarak karşımıza çıkan aleo vera yağı, düzenli ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Yeni başlayanların ise bu yağa alışabilmesi için cildine en az 1 hafta süre tanıması gereklidir.

Aleo vera yağının kullanım şekli, genellikle kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; cilt bakımı ve sorunları için kullanılacak olan aleo vera yağı, bir pamuk yardımı ile cilde sürülebilir. Fakat hassas cilt yapısına sahip olanların ve cildi alerjik reaksiyon gösterenlerin bu yağ başka bir bitkisel yağ olan zeytinyağı ile karıştırarak kullanması tavsiye edilir.

Öte yandan kaş ve kirpik dökülmelerinde de etkili ola aleo vera yağının bu alanda kullanılabilmesi için bir kulak çubuğundan yardım alınması gerekir. Kulak pamuğuna damlatılan aleo vera yağı, bu şekilde kaş ve kirpiklere sürülmekte ve bakımı yapılmaktadır.

Aleo Vera Yağı Nerede Satılır?

Aleo Vera Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Aleo Vera Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.