Aktar Bloğu

Cilt Çatlakları İçin Hint Yağı Kullanabilirsiniz!

Cilt catlaklari icin hint yagi kullanabilirsiniz

Kullanan herkesin vazgeçilmez kişisel bakım ürünlerinden biri haline gelen hint yağı, saç ve cilt bakımında oldukça önemli etkiler gösteren bitkisel yağlardan biridir. Hint yağı bitkisinin tohumlarından elde edilen hint yağı, sarı renkte ve Ayçiçek yağına benzer bir yağdır.

Türkiye’de genel olarak kişisel bakım ve kozmetik alanında kullanılan hint yağı, antioksidan, antiinflamur, antiseptik, gibi özelliklere sahip olan bitkisel yağlardan biridir. Dolayısıyla vücutta meydana gelen iltihaplanmaların giderilmesi konusunda etki sağlarken, aynı zamanda ciltte daha başka pek çok fayda sağlayabilmektedir.

Cilt Çatlakları İçin Hint Yağı Kullanabilirsiniz!

Günümüzde özellikle hamilelik geçiren ve doğum yapan kadınların sorunlarından olan cilt çatlakları, fazla kilolardan dolayı cildin gerilmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlar için oldukça etkili cilt bakım yağlarından olan hint yağı, içeriğindeki omega3 yağ asidi sayesinde cildi derinlemesine nemlendirmekte ve sarkmalara karşı gergin bir hal almaktadır.

Cilt çatlakları için kullanılabilecek olan cilt bakım yağları arasında yer alan hint yağı, duştan sonra çatlak olan bölgelere masaj yaparcasına uygulanmaktadır. Bu sayede çatlak görünüme sahip olan cilt için hint yağı etkili olabilmektedir.

Hint Yağının Faydaları Nelerdir?

Cilt Catlaklari Icin Hint Yagi Kullanabilirsiniz 1

 

Hem cilt sağlığı hem saç sağlığı hem de genel sağlık konusunda bir hayli etkili olan hint yağı, kabızlığa, eklem ağrılarına, karaciğer sağlığına, Parkinson hastalığına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine karşı fayda sağlayabilen bir bitkisel üründür. Hint yağı, saç ve cilt bakımında da ayrı ayrı faydalar sağlayabilmektedir.

Saç diplerine parmak uçları ile masaj yapılarak uygulanan hint yağı, saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırmakta ve dolayısıyla saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber saçlara uygulandığında daha parlak, daha canlı ve daha sağlıklı bir saç görünümüne kavuşmasına yardımcı olması hint yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Hint Yağını Kimler Kullanamaz?

Hamile olan kadınların, böbrek hastalarının ve çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle devamlı olarak ilaç kullanmak durumunda olan kişilerin kullanımına uygun olmayan hint yağı, bunun dışında kalan kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Fakat yine de bitkisel bir ürün olduğundan alerjik reaksiyona neden olup olmaması konusunda dikkatli olunması ve kabız gibi sindirim sorunlarında dahil olarak kullanılacağı zaman bir uzmana danışılması faydalı olacaktır.

Hint Yağı Nerede Satılır?

Hint Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Hint Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.