Cildinizi Bu Sabunlarla Güzelleştirin!

Bitkisel sabunlar, ciltlerine şampuan ve market sabunlarına göre bakımlarına önem veren kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Hem saçlara hem de cilde faydaları çok olan doğal sabunları aynı zamanda sağlığımız için kullanmamız gerekir. Sıklıkla tercih edilen sabunlar başında, Defne Sabunu, Bıttım Sabunu, Sarımsak Özlü Sabun, Zeytinyağlı Sabunu, Lavanta Özlü Doğal Sabun, Yılan Yağı Özlü Sabun, Kükürt Sabunu, Gül Sabunu, Yosun Sabunu, Salyangoz Sabunu, Ardıç Katranlı Sabun gelir. İşte bu sabunların faydaları! Cildinizi Bu Sabunlarla Güzelleştirin

Defne Sabunu: Saç köklerini canlandırır ve saçı güçlendirir, kepeklenmeyi yok eder. Zayıf ve ince telli saçlarda çok etkilidir. Ayrıca saçın daha hızlı uzamasını da sağlar.

Bıttım Sabunu: Saç dökülmesini ve kepeği önler. Saç diplerini besleyerek kaşıntıyı yok eder.

Zeytinyağlı Sabunu: Saçlarda kan dolaşımını arttırır ve dökülmeyi önler. Hassas ve alerjik ciltlerde kullanılmasında sakınca yoktur.

Lavanta Özlü Doğal Sabun: Saç sabunlanır ve saç dipleri masaj yapılarak uygulanır. Rahatlatıcı ve ferahlatıcı etkisi vardır. Saç dökülmesini engeller. Cildinizde de kullanabilirsiniz.

Yılan Yağı Özlü Sabun: Yılan yağı saç uzatmada en etkili yağdır. Saç dökülmesini engeller. Saçın çoğalmasını ve hızlı uzamasını sağlar.

Kükürt Sabunu: Yağlı ciltlerde kullanıma uygundur. Yağlanmanın giderilmesinde, sivilce ve siyah noktaların yok edilmesinde önemli rol oynar. Cildinizdeki renk farklılıklarını yok eder ve pürüzsüz bir cilt oluşumuna yardım eder.

Gül Sabunu: Gül yağının, güzelliğin sırrı olduğu söylenir. Cildi rahatlatır ve yumuşatır. Aynı zamada göz altı morluklarını giderir.

Salyangoz Sabunu: Bu sabun hücre yenilenmesini hızlandırır ve yaraların onarılmasında büyük yardımcıdır. Bu sabun güçlü bir anti-aging etkisine sahiptir, kırışıklıkları önleyen en etkili sabundur.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.