Ceviz, insan sağlığına ve özellikle beyin sağlığına oldukça faydalı bir meyve olurken, bu meyveden elde edilen ceviz yağı da en az meyvenin kendisi kadar sağlık üzerinde oldukça büyük etkiler gösterebilmektedir. Bitkisel yağlar arasında oldukça dikkat çeken ve çeşitli amaçlar doğrultusunda dahili ve harici olarak kullanılabilen bu yağ gerek kişisel bakım yapılırken gerekse yemek ya da salata gibi besinler hazırlanırken kullanılabilmektedir.

Ceviz Yağı Kullanmanız için 4 Sebep!

Ceviz yağını kullanmak için onlarca sebep bulabilmek mümkündür. Bunlardan yalnızca birkaçına örnek göstermek gerekirse;

  • Yemeklere farklı bir tat katması,
  • Beyin gelişimini desteklemesi,
  • Yaşlanma etkilerini en aza indirgemesi,
  • Saç derisini bakteri ve hücrelerden arındırması.

Genel olarak bitkisel yağlarda olduğu üzere bu yağ da insan sağlığa sunmuş olduğu faydaları nedeniyle kullanılması gereken bitkisel ürünler arasında yer almaktadır.

Ceviz Yağının Cilde Faydaları

Ceviz Yağının Cilde Faydaları

Ceviz Yağının Cilde Faydaları

Cilt üzerinde göstermiş olduğu etkileri nedeniyle cilt bakım yağları arasında yer alan bir üründür. Özellikle de yaşlanma etkilerine karşı göstermiş olduğu üstün faydaları ile dikkat çeken bu yağ, ciltte meydana gelen kırışıklıkların en aza indirgenmesini sağlamakta, yeni kırışıklık oluşumunun da önüne geçmektedir.

İçeriğindeki amino asitler ve bol miktardaki E vitamini sayesinde cildi onarmakta, yumuşak bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla cilt sağlığı denildiğinde akla ilk gelen bitkisel yağ olarak karşımıza çıkan yağ, genellikle kişisel bakım amacıyla kullanılmaktadır.

Ceviz Yağının Saça Faydaları

Saça Faydaları

Saça Faydaları

Cildin yanı sıra saç ve saç derisi üzerinde de mucizevi etkiler gösteren bu yağ, deride meydana gelen kaşıntı, kepeklenme gibi problemleri kökünden çözmekte, saç derisini ölü bakteri ve hücrelerden temizlemekte, saç dökülmesi gibi çağımızın en önemli sorunlarından birine çözüm yolu sunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra saça daha parlak, daha canlı ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırması, saç kıran rahatsızlığının giderilmesi, saçların daha hızlı uzamasını sağlaması ve bunun gibi pek çok özelliği, ceviz yağının faydaları arasında yer almaktadır.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Ceviz Yağı Kullanmanız için 4 Sebep!

  1. NİLÜFER dedi ki:

    Kargo ve paketleme hizmetinden sonra ürün çok kaliteli geldi ve herkes için oluşan soruları gidermek için yazdım. Bence denemelisiniz.

Yorumlar kapalı.