Aktar Bloğu

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları!

Cay agaci yaginin cilde faydaları

Çay ağacı yağı, günümüzde insanlığın kullanması gereken en önemli bitkisel yağlardan biridir. Özellikle de kişisel bakım alanında oldukça önemli bitkisel yağlar arasında yer alan çay ağacı yağı, tam anlamıyla doğal bir anti – aging olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hint defnesi isimli bir bitkiden elde edilen çay ağacı yağı, son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Ciltte mucizevi etkiler gösteren bu yağ, antibakteriyal ve antiviral özellikleri sayesinde cildi tüm zararlı diş etkenlere karşı koruyucu bir etki göstermektedir. Üstelik böcek ısırmalarına da iyi gelen çay ağacı yağı, aynı zamanda pek çok hayvanı vücuttan uzaklaştırabilmektedir.

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları

Cay Agaci Yaginin Cilde Faydalari

 

Kişisel bakım alanında adeta yeni bir çağ başlatan çay ağacı yağı, önemli cilt bakım yağlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra akne ve sivilce oluşumunun önüne geçen, mevcut sivilcelerin giderilmesini, gözeneklerin ise sıkılaşmasını sağlayan çay ağacı yağı, düzenli olarak kullanıldığında büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Öte yandan çay ağacı yağının cilde daha pek çok faydası bulunmaktadır. Örneğin; cilt kırışıklıklarının en aza indirgenmesi, yeni kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşumunun engellenmesi, böcek sokmalarında kızarıklığın hafifletilmesi ve cilt lekelerinin neredeyse tamamının ortadan kaldırılması, yine Çay Ağacı yağının cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Çay Ağacı Yağının Genel Faydaları

Çay Ağacı yağının faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Ağırlıklı olarak cilt üzerindeki etkileri ile dikkat çeken bu son yılların popüler kişisel bakım ürünü, ağız ve diş sağlığına iyi gelmektedir. Örneğin; diş eti iltihaplanmaları, ağız içinde meydana gelen enfeksiyonlu yaralar konusundaki etkileri ile bilinen bu yağ, aynı zamanda doğal bir dezenfektan olarak da kullanılabilmektedir. Tüm bakteri mikrop ve virüslere karşı savaştığından grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklara da iyi gelirken, saç kuruluğunun giderilmesine, saçın derinlemesine nemlendirilerek daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Hem kişisel bakım hem de genel sağlık açısından rahatlıkla kullanılabilecek olan bu yağı aktarlardan temin edebilmek mümkündür.

Çay Ağacı Yağı Nerede Satılır?

Çay Ağacı Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Çay Ağacı Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.