Hint yağı saç dokularına uygulandığı zaman koruyucu özelliği sayesinde saçların çok daha parlak gözükmesini sağlayabilir. Saçların çok daha pürüzsüz olmasını ve ışığı yansıtmasını sağlayabilir. Bu yağı saç kremi niyetine kullanarak bu amacınıza ulaşabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız çünkü aşırıya kaçtığınız zaman yağlı saçlara sahip olabilirsiniz. Haftada bir kez kullanmanız fazlasıyla yeterli olacaktır.

Dökülen Saçlar İçin Hint Yağı Kullanımı

Dökülen Saçlar İçin Hint Yağı Kullanımı

Dökülen Saçlar İçin Hint Yağı Kullanımı

Saçların dökülmesine sebebiyet verebilecek etkenler birbirinden farklı nedenlerden oluşabilir ama en etkili faktörler zayıf saçlar ve sağlıksız kafa derisidir. Saçları güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda anti-bakteriyel ve mantar önleyici özellikleri sayesinde oluşabilecek çeşitli saç problemlerine karşı etkili bir ürün olarak kullanılabilir. Sağlıksız kafa derilerinde meydana gelen bakteri ve mantar oluşumlarını engellemek için bu yağ faydalı olabilmektedir.

Saçlarınızın dökülmesine son vermek için yağı kullanmak istiyorsanız haftada iki kez kafa derinize uygulamanız ve yarım saat bekledikten sonra yıkamanız yeterlidir.

Kırık Saç Uçları İçin Hint Yağı Kullanımı

Kırık Saç Uçları İçin Hint Yağı Kullanımı

Kırık Saç Uçları İçin Hint Yağı Kullanımı

Bölünmüş saç uçları veya kırık saç uçları sıkça karşılaştığınız bir durumsa yardıma ihtiyacınız olabilir. E vitamini, Omega 6 ve diğer temel yağ asitlerine sahip olması nedeniyle saçların kuru kalmasını engelleyebilmektedir. Saçlar kuru kalmadığı sürece bölünmüş saç uçları veya kırık saç uçları gibi problemlerin yaşanması pek mümkün değildir.

Saçlarınızın yeteri kadar nemli olmasını, kolayca şekil alabilmesini, kuru kalmamasını ve sağlıklı olmasını istiyorsanız size yardımcı olabilecek bir üründür. Saç bakımı açısından oldukça faydalı ve hatta en faydalı ürünlerden birisidir. Nasıl kullanacağınızı bilmek size fazlasıyla yeterli olacaktır. Çok daha sağlıklı ve güzel görünümlü saçlara sahip olmak istiyorsanız hint yağı gibi doğal bir ürün kullanmayı düşünebilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.