Aktar Bloğu

Böğürtlenli Çayı Çok İçmenin Sakıncası Var mı?

Böğürtlenli cayi cok icmenin sakincasi var mi

Doğada kendiliğinden yetişen böğürtlen, insan sağlığına olan faydaları ile bilinmektedir. Bitki çayı olarak da tüketilmesi mümkün olan böğürtlen, A, E, P, K ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu özelliği sayesinde de gerek cilt sağlığına, gerek genel sağlığa, gerekse saç sağlığına büyük fayda sağlayabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Böğürtlenli Çay Çok İçilirse Bir Şey Olur mu?

Genel olarak bitki çaylarına bakıldığında, aşırı tüketim vücutta istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir. Dolayısıyla diğer bitki çayları gibi böğürtlenli çay çok içilirse yan etkiler gösterebilmektedir. Bu nedenle böğürtlenli bitki çayının tüketimine dikkat edilmesi ve gerektiği kadar tüketilmesi önemlidir.

Böğürtlenli Çayı Çok İçmenin Zararları Var mı?

Böğürtlenli bitki çayı, çoğunlukla insan sağlığına olan faydaları ile bilinmektedir. Fakat her bitki çayı gibi böğürtlenli bitki çayı da çok fazla tüketildiği takdirde sağlık açısından zararlı olabilmektedir. Örneğin; böğürtlenli çayı çok içmenin zararları vücuttaki demir ve kalsiyum emiliminin azalması, mide bulantıları, çeşitli mide ve karaciğer rahatsızlıkları olarak örneklendirilebilmektedir. Özellikle de karaciğer problemi olan kişilerin bu bitki çayını tüketmemesi gerekmektedir.

Böğürtlenli Çayın Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Sağlık açısından böğürtlenli çayın faydaları oldukça fazladır. Düzenli olarak tüketilmesi durumunda antioksidan etkisi gösteren bu çay, vücuttaki serbest radikallerin atılımını sağlamaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine, soğuk havalarda ortaya çıkan hastalıklardan korunmaya ve ağızda ortaya çıkan yaraların iyileşmesine de fayda sağlamaktadır. Bunun ile beraber böğürtlenli bitki çayı içeriğindeki C vitamini sayesinde kemik dokularının daha güçlü bir hale gelmesini sağlarken, kan şekerini düzenleyebilmek ve tansiyonu dengeleyebilme konusunda oldukça etkilidir.

Böğürtlenli bitki çayının faydaları yalnızca bu kadarla sınırlı değildir. İdrar yollarında meydana gelebilecek enfeksiyonlu rahatsızlıklara karşı koruyucu bir etki gösterirken, vajinal akıntının kesilmesinde, mesanedeki taş problemlerinin önüne geçilmesinde, vücudun yağ dengesinin korunmasında ve bu sayede cildi sıkılaştırarak yaşlanma etkilerini en aza indirgenmesinde oldukça faydalı olabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Tüm bunların yanı sıra böğürtlenli bitki çayı, içeriğindeki lif sebebiyle kilo vermek isteyenler için de oldukça etkili olan bir bitki çayıdır. Bu gibi faydaları sayesinde böğürtlenli bitki çayı tüketmek isteyenler, bu çayı hemen hemen her aktardan temin edebilmektedir. Diğer tüm bitki çaylarında olduğu üzere böğürtlenli bitki çayının da tüketimine dikkat edilmelidir.

İnternetten hemen böğürtlenli bitki çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!