Çitlembik sabunu olarak da bilinen bıttım sabunu, günümüzde oldukça sık kullanılan ve faydaları pek çok kişi tarafından bilinen bir bitkisel sabundur. Menengiç ağacının yağından ve tohumlarından elde edilen bu sabun, mantar, egzaman, sedef gibi çeşitli cilt ve saç problemlerine iyi gelmektedir.

Bıttım Sabunun Faydaları Nelerdir?

Çitlembik sabunu, hem saçlar üzerinde, hem de cilt üzerinde oldukça fayda sağlayan bir temizlik ürünüdür. Tamamen organik yollardan elde edilen bu doğal sabun, özellikle saç dökülmesinin önüne geçmesi ile bilinmektedir.

Saçlar üzerindeki bıttım sabunu faydalarına bakılacak olursa; bu sabun, çağımızın en büyük saç problemlerinden olan dökülmelerin önüne geçebilmekte ve hatta neredeyse durdurabilmektedir. Bunun için devamlı ve düzenli olarak kullanılması yeterli olacaktır. Bunun ile beraber dökülen saçların yerine yenilerinin uzamasını ve kel olan bölgelerde dahi saç çıkmasını sağlayan çitlembik sabunu, saç beyazlamasının yavaşlamasına da yardımcı olmaktadır.

Saçların doğal olarak güçlenmesini sağlayan bu sabun, aynı zamanda saçları besleyerek daha yumuşak bir hale getirmektedir. Saçların daha parlak bir görünüm elde edilmesine yardımcı olurken, su ve yağ dengesini de düzenleyebilmekte ve çok yağlı olan saçların daha sağlıklı olmasını sağlayabilmektedir. Üstelik saçlar için ideal bir temizleyici ve arındırıcı olan çitlembik sabunu, saç derisindeki bakterileri tamamen ortadan kaldırmakta, kuru saçların nemlenmesine yardımcı olmakta, diğer pek çok sabun gibi saçları keçeleştirmeden ve sertleştirmeden bakımını yapabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra kıvırcık olan saçların daha kolay şekil almasına yardımcı olması, saç kırılmalarının önüne geçmesini, saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasını, ciltte pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini, peeling etkisi göstermesi ve bunun gibi pek özelliği, çitlembik sabununun faydaları arasında yer almaktadır.

Bıttım Sabunun Zararları Var Mı?

Günümüzde pek çok kişinin kişisel bakım ürünü olarak kullanmış olduğu bu sabun, içeriğinde herhangi bir kimyasal bileşen bulunmadığından ve tamamen doğal yollardan elde edildiğinden insan cildine, vücuduna ve saçlarına büyük faydalar sağlamaktadır. Bu sabun üzerinde pek çok kez araştırma yapılmış olmasına rağmen herhangi bir zararına ya da yan etkisine rastlanmamıştır. Yani bilinen herhangi bir bıttım sabunu zararları bulunmamaktadır.

Bıttım Sabunu Nerede Satılır?

Bıttım Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bıttım Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler