Aktar Bloğu

Bıttım Sabununun Saça 10 Faydası

Bittim sabununun saca  faydasi

Bıttım sabunu, çitlembik olarak bilinen küçük, kahverengi kabuklu yabani fıstık bitkisinin özünden elde edilmektedir. Menengiç ağacının meyvesi olan çitlembiğin özü, cilt ve saç sağlığı açısından oldukça önemlidir. Dolayısıyla bu bitkinin özü, günümüzde bitkisel sabun olarak da kullanılmaktadır.

Mantar, kepek, egzama gibi cilt ve saç sorunlarına birebir olan bıttım sabunu, yüzde 100 doğal ve organik yollardan elde edilmektedir. Güneydoğu Bölgesi’nin hemen hemen her şehrinde bulabilmenin mümkün olduğu bu sabun, ancak doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde fayda sağlayabilmektedir.

Bıttım Sabununun Saça 10 Faydası

Bıttım sabununun saça faydaları neredeyse sayamayacak kadar çoktur. Kellik probleminden deri hastalıklarına varana kadar her alanda etkisini gösteren bu sabun, ancak yanında kimyasal içerikli bir ürün kullanılmadığında etkisini göstermektedir.

Saçlar için ideal bir temizleyici ve arındırıcı olan bıttım sabunu, dipten uca kadar etkileyici bir saç temizliği elde etmeyi sağlamaktadır. Saçların beyazlama hızını yavaşlatan, saçların doğal bir şekilde güçlenmesini sağlayan ve saçların su – yağ dengesini sağlayan bu doğal sabun, parlaklık derecesini artırmaya, çok yağlı saçların daha sağlıklı bir hal almasına, saç kırılmalarının önlenmesine ve kıvırcık saçların kolay şekil almasında yardımcı olmaktadır. Saçlara hacim vererek dolgun görünmesini sağlaması ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olması da yine bıttım sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu, saçlar üzerinde göstermiş olduğu bu mucizevi etkileri sayesinde pek çok kişinin bir numaralı kişisel bakım ürünü haline gelmiştir. Günümüzde neredeyse her aktarda bulabilmenin mümkün olduğu bu sabun, ancak doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman fayda sağlamaktadır. Bu nedenle bıttım sabunu kullanım şekli önemlidir.

Her banyoda kimyasal içerikli şampuanların yerini alan bıttım sabunu, saçlar ıslatıldıktan sonra saça sürülüp köpürtülmelidir. Parmak uçları ile saç diplerine masaj yaparcasına uygulanması gereken bu sabun, bu şekilde en az 2 ya da 3 defa saça uygulanmalıdır. Ardından bol su ile yıkanmalı ve yanında herhangi bir kimyasal içerikli ürüne yer verilmemesi gerekir. İlk zamanlarda saçların temiz olmadığı ya da yapış yapış bir hale geldiği düşünülse de, saçın alışma sürecinden sonra yumuşak bir saç yapısı elde edilebilmektedir.

Bıttım Sabunu Nerede Satılır?

Bıttım Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bıttım Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler