Çitlembik sabunu olarak da bilinen bıttım sabunu, başta saç dökülmeleri olmak üzere pek çok cilt ve saç sorununa iyi gelen bir bitkisel sabundur. Kimyasal içerikli kozmetik ve şampuanların yerini daha çok bitkisel bakım ürünleri alırken, bıttım sabunu da bu süreçte oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabununun kullanım yöntemleri, amacına göre değişmektedir. Saç bakımı için kullanılacak olan bıttım sabununun, banyoda şampuan yerine kullanılması gereklidir. Islak saça uygulanması gereken bu sabun, köpürtülerek saç diplerine masaj yapılmalıdır. Yaklaşık olarak birkaç dakika bu işleme devam edilmeli ve işlem 3 defa tekrarlanmalıdır. Sonrasında ise bol su ile durulanmalı ve saç diplerinde sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır

Cilt bakımı için kullanılacak olan bıttım sabunu ise, yüze ya da sorunlu olan bölgeye uygulanarak birkaç dakika masaj yapılmalıdır. Arından bol su ile durulanmalıdır. Bu sayede kişisel bakım alanında büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Bıttım Sabunu Özellikleri

Bittim Sabunu Nasil Kullanilir 1

 

Bıttım sabununun pek çok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan en bilindik ve en önemli olanı ise yüzde 100 bitkisel ve doğal sabun olmasıdır. Tamamen organik yollardan bitkisel malzemelerden elde edilen bu sabun, içeriğinde herhangi bir kimyasal bileşeni ya da koruyucu maddeyi barındırmamaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra oldukça ideal bir temizlik ürünü olarak bıttım sabunu, antibakteriyal ve antiseptik özellikleri de taşımaktadır. Bu sayede vücuttaki mikropların öldürülmesini ve başka mikropların da yaklaşmamasını sağlayabilmektedir. Ayrıca her bir bıttım sabunu faydaları, bu sabunun bir özelliği olarak gösterilebilmektedir.

Bıttım Sabunu Faydaları

Saç ve cilt üzerinde oldukça önemli faydalar sağlayan bıttım sabunu, günümüzde en çok tercih edilen bitkisel ürünlerden biridir. Saç dökülmesini durduran, döküle saçların yerine yenilerinin uzamasını sağlayan bıttım sabunu, beyazlaşan saçların da zaman içerisine eski haline dönmesini sağlayabilmektedir. Ayrıca antiseptik özelliği sayesinde saç diplerinde ya da ciltteki mikropları gideren, sedef, egzama, mantar gibi rahatsızlıkların iyileşmesini sağlayan bu sabun, saçları besleyerek yumuşak bir hale getirebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra ergenlik sivilceleri de dahil vücuttaki bütün sivilceleri kurutması, stres ve yorgunluğu gidermesi, saç diplerindeki kepek oluşumunun önüne geçmesi ve tıkanan gözenekleri açması yine bıttım sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Bıttım Sabunu Nerede Satılır?

Bıttım Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bıttım Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.