Biberiye yağı, lavanta, adaçayı ve fesleğen familyasından olan biberiye bitkisinden elde edilen yağdır. İnsan sağlığına oldukça faydalı bitkisel yağlardan biri olan bu yağ, saç ve cilt için de oldukça faydalıdır. Genellikle zayıflatıcı etkisi ile bilinen bu yağ, bazen de kişisel bakım amacıyla kullanılabilmektedir.

Biberiye Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Biberiye Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Biberiye Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Cilt için oldukça faydalı olan bir yağ olması sebebiyle, cilt bakım yağları arasında yer alan bir yağdır. Kan hücrelerinin ve sıvılaşmasını artırarak kan dolaşımını hızlandıran yağ, bu sayede ciltteki dermis tabakasının hasar görmesini engellemekte ve yenilenmesini sağlamaktadır. Bu gibi faydalarından dolayı pek çok kadının tercih ettiği cilt bakım yağlarından olması çeşitli cilt bakımı yapabilmek mümkündür.

Tercihe göre saç ya da yüz maskesi yapılarak kullanılabilecek bir yağdır. Örneğin; hemen hemen her mutfakta mevcut bulunan birkaç malzeme ile elde edilebilecek maske sayesinde hem cildin beslenmesini hem de saçın daha sağlıklı bir hal almasını sağlayabilmek mümkündür. Bir bardak yoğurt, bir kaşık bal, 5 – 10 damla biberiye yağı ve 1 çay kaşığı jojoba yağını karıştırarak elde edilen bu maske ister saça ister yüze uygulanabilmektedir.

Biberiye Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Saça Faydaları Nelerdir?

Saça Faydaları Nelerdir?

Bitkisel yağlar arasında oldukça değerli olan biberiye yağı, saç bakımı için de oldukça değerlidir. Saçların dış etkenlere karşı korunmasını sağlayan ve yıpranmış saçları onarırken, ayrıca saçların dökülmesine de engel olmaktadır. Öte yandan pek çok kişisel bakım ürününün içeriğinde de bulunan bu yağ, saç derisini rahatlatabilmekte, saç köklerini yenilemekte, saçlara oldukça doğal ve parlak bir görünüm kazandırabilmektedir.

Biberiye Yağının Zararları Var Mı?

Biberiye Yağının Zararları Var Mı?

Biberiye Yağının Zararları Var Mı?

Kişisel bakım açısından oldukça sık kullanılan bu yağı gerek pek çok sağlık sorunları gerek yıpranmış olan saçlar, gerekse çeşitli cilt problemleri açısından oldukça faydalı bir yağdır. Tamamen doğal ve bitkisel olmasından dolayı herhangi bir zararı olmayan bu yağın, yine de yeteri kadar kullanılması gerekmektedir. Fazla kullanılması halinde bazı kötü sonuçlara neden olabilmektedir. Bunun ile beraber bu yağ bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden dolayı, kullanıma başlamadan önce alerji testi yapılması gerekmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Biberiye Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

  1. ZEYNEP dedi ki:

    Çok çok memnun kaldım. Kapım çaldığında kargonuzun geldiğini görünce bu kadar hızlı elime ulaşacağını sanmıyordum. Teşekkürler

Yorumlar kapalı.