Aktar Bloğu

Biberiye Çayı ve Faydaları

Biberiye cayi ve faydalari

Şifalı bitkiler içerisinde önemli bir yere sahip olan biberiye, son zamanlarda zayıflama konusunda da birçok kişiye yardımcı olması ile popülerliği artıyor. Yine bitkisinin önemi çok olduğu kadar çayının tüketimi de her geçe artış göstermiştir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Çeşitli uzmanlar diyet menüleri hazırlarken biberiye çayını menüden eksik etmemeye çalışıyor. Kalori harcatıcı özelliği ile ön plana çıkan ve bununla birlikte yağ yakımına yardımcı olduğu için vazgeçilmez bitkilerden biri oluyor. İdrar söktürmeye, ödem söktürmeye yardımcı olanözelliği sayesinde de herkesin tercih ettiği bitki ve bitki çayları arasında yer alıyor.

Günlük hayatta mutfaklarda yemeklere tat vermek amacıyla kullanılan biberiyenin şimdi zayıflama özelliğine geçelim. Zayıflamak için büyük uğraşlar veren biberiye sinirli ve çok asabi kişilere bir hayli faydalıdır. Son zamanlarda ünlü diyetisyenlerin yaptıkları açıklamalar doğrultusunda metabolizmayı hızlandırması ve kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Biberiye Çayı Nasıl Demlenir?

Yapılabilecek iki çeşit işlem var. Siz kuru biberiye kullanacaksanız ölçüsü 1 büyük fincan çay için 2 çay kaşığı biberiye, taze biberiye tercih ederseniz 1 büyük fincan çay için 1 çay kaşığı biberiye ölçüsü yeterli olacaktır. Miktarları azaltırsanız çay açık, çoğaltırsanız daha kuvvetli olabilir. Su kaynama noktasına gelince biberiyeyi koyduğunuz bardağa boşaltın ve 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra diyet programlarının yanında ve çeşitli yerlerde tüketebilirsiniz.

Biberiye cayi ve faydalari 2

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Biberiye Çayının Faydaları

 • Kan dolaşımını hızlandırmaya, kılcal damarları açmaya yardımcı olmaktadır.
 • Karaciğere iyi gelmektedir. Ancak önemli karaciğer rahatsızlığı olan kişilerin biberiye çayı tüketmeden önce doktorlarına danışmaları önerilmektedir.
 • Sinirleri uyarır ve güçlendirir.
 • Mide ve bağırsakları uyarır. Böylece sindirime (özellikle yağlı yiyecek yendiğinde) yardımcı olur.
 • Hazımsızlıktan oluşan gazları söktürmeye yardımcı olur.
 • Safra salgısını artırmaya, idrar söktürmeye yardımcı olur.
 • Kadınlarda aybaşını düzene sokar. Gecikmeleri önlemeye yardımcı olur.
 • Etkili bir tonik olarak da bilinmektedir.
 • Antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 • Hazımsızlık ve kabızlık gibi sindirim problemlerinin önlenmesine yardımcı olur.
 • Vücuttan ödem atılmasını sağlar.

Biberiye Çayı Nerede Satılır?

Biberiye çayı, marketlerde, hipermarketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Benzer İçerikler