Aktar Bloğu

Biberiye Bitki Çayının Zararları Var mı?

Biberiye Bitki Çayının Zararları Var mı

Biberiye bitkisinin anayurdu Türkiye’de Akdeniz havzası olmak üzere kısmen de olsa Batı ve Güney Anadolu kıyı şeridinde görülür. Biberiye bitki çayı, yapraklarının suda kaynatılması yoluyla elde edilir. Ortalama 10 dakika demletilen kuru yapraklar süzülerek içime hazır hale getirilir. Ancak diğer bitki çayları gibi aktarlarda rahatlıkla bulunabilir. Biberiye çayını hafızayı güçlendirici, sindirimi kolaylaştırıcı, cilde iyi gelen, kan dolaşımını hızlandırıcı vb. gibi yararları vardır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Taze biberiye bitkisini, sapları kesilmeden su dolu bir kavanozda saklanabilir. Kurutulmuş olanları ise, loş ışığı olan bir ortamda ve hava geçirmeyen bir kavanozda saklanmalıdır. 6 aya kadar bu şekilde saklanması tavsiye edilmektedir.

Biberiye Bitki Çayının Zararları Var mı?

Birçok yararı olduğu gibi biberiye bitki çayının zararları da vardır. Doktor kontrolünde önerilen miktardan fazla kullanıldığı zaman zararları görülebilen bir bitki çayıdır. Eğer önerilen miktardan fazlası tüketilirse zehirlenmeye yol açabilir. Bu yüzden doktorların önerdiği miktardan fazla tüketilmesi son derece önemlidir.

Biberiyeli çayın zararları incelendiğinde daha çok hamilelik döneminde ve lohusalık dönemindeki kadınlar gözlenmektedir. Bu dönemlerdeki kadınlar bu çayı tüketecekleri zaman doktorlardan miktar tavsiyesi almadırlar. Aynı zamanda kronik, alerjik ve önemli rahatsızlığı olan kişilerin de biberiye bitki çayını tüketmeden önce doktorlarına danışmalıdırlar.

Biberiye Bitki Çayının Yan Etkileri Var Mı?

Biberiye bitki çayının kan dolaşımını hızlandırıcı bir özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı yüksek tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin biberiye çayını doktor kontrolünde az miktarda tüketmesi gerekir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Bunu yanında biberiyeli çay ülser ve kolik hastalıkların etkilerini arttırabilen bir özelliği de sahiptir. Bu sebeple de bu tür hastalıkları olan kişiler bu bitki çayından uzak durmalıdır.

Epilepsi Hastaları Biberiye Çayı Tüketmemeli!

Epilepsi beynin bir bölgesinden anormal elektriksel bir boşalım çıkması sonucu epilepsi nöbeti gerçekleşir. Artık günümüzde yaygın olarak gözlemlenen bir hastalık türüdür. Halk arasında “Sara Hatalığı” olarak da bilinir. Biberiyeli bitki çayın yan etkileri incelendiğinde epilepsi krizlerini tetikleme gibi olumsuz bir özelliği vardır. Beyne her ne kadar iyi gelse de epilepsi hastaları için bu durum farklıdır. Bu nedenle epilepsi hastaları biberiyeli çayından kesinlikle uzak durmalıdır. Ancak sağlıklı bireyler kontrollü olarak tükettiklerinde sağlığımız için son derece faydalıdır.

Biberiye Bitki Çayı Nerede Satılır?

Biberiye Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Biberiye Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.