Aktar Bloğu

Beyaz Çay Zayıflatır mı?

beyaz cay zayiflatir mi

Beyaz çay, siyah ve yeşil çayın bir aile üyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde bitki çayları arasında ön plana çıkmayı başaran beyaz çay, sağlık açısından pek çok fayda sunabilmektedir. Antioksidan özelliğine sahip olması sebebiyle bağırsak hareketliliği ve metabolizmanın hızlandırılması konusunda da etkili olan bu çay, düşük kafeini bulunduğundan kolaylıkla tüketilebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Günümüzde insanların, özellikle de kadınların bu çay ile alakalı en çok merak ettiği konulardan biri de “beyaz çay kilo verdirir mi?” sorusunun yanıtıdır. İşte bu sorunun yanıtı…

Beyaz Çay Zayıflatır mı?

Beyaz çay, insan sağlığına büyük ölçüde faydalı olan bir bitki çayıdır. Metabolizmanın hızlanmasına etki eden beyaz çay, bu sayede kilo verme ve mevcut kilonun korunmasına fayda sağlayabilmektedir. Üstelik yağ yakımını hızlandırması, yağ hücresi oluşumunun yüzde 70’e kadar engellenmesi ve mevcut yağ hücrelerini de ortadan kaldırması gibi faydaları bulunan bu bitki çayı, “Beyaz çay zayıflatır mı?” sorusuna yanıt olabilmektedir.

Beyaz çay ile kilo verme için günlük 2 ya da 3 bardak kadar tüketilmesi gereklidir. Kafeini düşük olduğundan rahatlıkla tüketilebildiği ifade edilen bu çayın hazırlanışı da oldukça basittir. Günümüzde hemen hemen her aktardan kurutulmuş bitki olarak temin edilebilen beyaz çay, bir fincan kaynamış suyun içerisini ilave edilip yaklaşık olarak 15 dakika kadar demlendirildikten sonra tüketilebilmektedir.

Beyaz Çay Kaç Kaloridir?

Beyaz çay ile kilo verme mümkün olurken, insanların bu çay ile alakalı merak ettiği bir diğer konu ise kalorisidir. Beyaz çayın kalorisi tıpkı diğer bitki çayları ve besinlerde olduğu üzere tüketilen miktara göre değişiklik gösterirken, 100 gram, yani bir fincan beyaz çayın içerisinde 0 kalori bulunmaktadır. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile tüketilebilen beyaz çay ile kilo verme oldukça etkili bir yöntem olabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Beyaz çayın kilo verebilme üzerindeki diğer etkilerinden bahsetmek gerekirse; yeni yağ hücresi oluşumunun önüne geçmesi, mevcut yağları harekete geçirerek yakımını sağlaması, kalorisiz olması sayesinde kilo kontrolü sağlaması, lipozizleri uyarması ve metabolizmanın hızını artırması, beyaz çayın faydaları arasında yer almaktadır.

Beyaz çay tek başına kilo verme konusunda yeteri kadar etkili olamazken, bu gibi durumlarda spor ve egzersizler ile kilo verimini desteklemek gerekmektedir.

Beyaz Çayı Nerede Satılır?

Beyaz Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Beyaz Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.