Aktar Bloğu

Bergamut Esansı Yağı (Bergamot Yağı) Kullanım Yöntemleri!

Bergamut esansi yagi bergamot yagi kullanim yontemleri

İçerisinde bulunduğumuz yüzyılda insanlar artık tıbbi ilaçların yerine çeşitli sağlık sorunları için bitkisel yağlar ve bitkilere yönelmektedir. Bugün pek çok sağlık sorunu ya da ihtiyaç için kullanılan bitkisel yağlardan biri de bergamut esansı yağıdır.

Bergamot esansı yağı, hemen hemen herkes tarafından kullanılması tavsiye edilen ve insan sağlığına önemli faydaları dokunan bir kişisel bakım ürünüdür. Güzel bir kokuya sahip olduğundan esans olarak da kullanılabilen bu yağ, vücuttaki kasılmaların önüne geçilmesini sağlarken, ayrıca sindirim sistemine de yardımcı olmaktadır. Uzun yıllardır insanların sağlık sorunları için kullanmış oldukları bergamot yağı, şifa kaynağı olarak bilinmektedir.

Bergamot Yağı Kullanım Yöntemleri

Bergamot yağı kullanımı, genellikle kullanım amacına göre değişebilmektedir. Hoş kokusu sayesinde oda kokusu ya da esans olarak kullanılabilen bergamot yağını güzel kokmasını istediğiniz odanıza koyabilirsiniz. Öte yandan aromaterapide de kullanılabilecek olan bu yağı, masaj yağı şeklinde de kullanabilmek mümkündür.

Bergamot yağını ateş düşürücü etkisi nedeniyle kullanılmak istendiğinde, banyo suyunun ya da ateşi almak için hazırlanan suyun içerisine koyarak da kullanılabilmektedir. Kişisel bakım alanında kullanılacaksa da bir pamuk yardımı ile sorunlu bölgeye uygulanabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra bergamot yağını böcek ısırmalarında, yağlı cilt ve sivilce sorunlarında, kaşıntı gibi cilt problemlerinde ya da depresyon gibi ruhsal bozukluklarda kullanabilmek mümkündür.

Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Bergamut esansı yağı hemen hemen herkes tarafından kullanılabilecek olan bir yağdır. Fakat kullanımında dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Örneğin; fototoksik özelliği nedeniyle kullanıldıktan sonra güneşe çıkılmaması gerekirken, yoğunlaştırılmış olan halinin de direk olarak cilde uygulanmaması gerekir. Bunun için su ya da diğer hafif bitkisel yağlar ile karıştırılarak kullanılmalıdır.

Nasıl Saklanmalıdır?

Bergamot yağının muhafazasına da dikkat etmek gerekir. Yüzde 100 doğal ve organik içeriğe sahip olması, içeriğinde herhangi bir koruyucu ya da kimyasal bulunmaması, saklama şeklini önemli kılmaktadır. Bu nedenle de plastik şişeler yerine cam şişelerde muhafaza edilmesi gereken bergamot yağı, güneş görmeyen kuru ve serin yerlerde bulunması gereklidir. Aksi takdirde kısa süre içerisinde bozulması kaçınılmaz olacaktır.

Bergamut esansı yağını günümüzde her aktardan temin edebilir, kimyasallar yerine bu gibi faydalı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bergamut Esansı Yağı Nerede Satılır?

Bergamut Esansı Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bergamut Esansı Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Bergamut Esansı Yağı (Bergamot Yağı) Kullanım Yöntemleri!

  1. MERVE dedi ki:

    Ürünü annem için aldım, gerçekten çok kaliteliydi, annem bile beğendiyse :))

Yorumlar kapalı.